Otvoritveni projekt Skupne krajine bo gledališče popeljal med polja in gozdove v Krajinskem parku Tivoli, na Rožnik in Šišenski hrib. Festival bo do konca avgusta postregel s številnimi predstavami in dogodki – zadnji avgustovski dan in s tem tudi sklepni festivalski se bo odvil v znamenju praznovanja 20-letnice delovanja Stare mestne elektrarne. Zaključek festivala bo pospremila podelitev nagrade zlata strela, namenjene produkciji, ustvarjanju in delu znotraj stare elektrarne.
Prvi štirje dnevi bodo v znamenju Skupnih krajin. V Koseškem borštu – območju med Koseškim bajerjem, Večno potjo ter Potjo spominov in tovarištva bodo potekali umetniško raznoliki projekti sedmih formatov, ki nagovarjajo zelo široko občinstvo. Po besedah soavtorice zamisli Caroline Barneaud so umetnike iz različnih držav povabili, da gledališke elemente preselijo v naravo ter ustvarijo in-site projekte, ki kljub specifičnosti omogočajo izvedbo v različnih pokrajinah.
Od prihodnjega ponedeljka bodo Mladi levi potekali v Stari mestni elektrarni, na Taboru in v Plesnem teatru Ljubljana, kjer bodo do 31. avgusta na sporedu različne plesne predstave, performansi in instalacije. Program so oblikovale Mojca Jug, Klara Drnovšek Solina in Lea Kukovičič.
Kakšni so (skupni) prostori prihodnosti?
Na festivalskih debatnih kavarnah se bodo pogovarjali o skupnih prostorih in prostorih prihodnosti, spremljevalni del programa pa prinaša med drugim še šolo o kulturi za pedagoške delavce in delavnico za mlade kritike.
Praznovanje pomembnega prostora sodobnih uprizoritvenih praks
Alma R. Selimović, direktorica zavoda Bunker, kjer Mlade leve pripravljajo, letošnji festival opisuje kot zmes tradicije in novosti, letošnjo izvedbo pa tudi kot praznovanje Stare mestne elektrarne, ki so jo pred dvema desetletjema namenili sodobnim uprizoritvenim praksam.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje