V ljubljanskem Jazz Clubu Gajo je bila premiera varieteja Viva la vulva!, v katerem se režiserka Alenka Tetitkovič sprašuje, kaj je tisto, kar lahko po svetu prispevajo ženske, česar moški ne morejo.
Variete Viva la vulva! osvetljuje delce življenja žensk, ki so različne starosti, prepričanj, značajev, iz različnih krajev in v različnih situacijah življenja. Alenka Tetičkovič, ki se prvič preizkuša kot režiserka in meni, da v gledališču manjka ženskih tematik, je idejo za variete, ki je nastal v produkciji gledališča Škuc, dobila ob prebiranju knjige Monologi vagine Eve Ensler, ki je bila v preteklih sezonah v dramski obliki že večkrat uprizorjena.
V predstavi, ki spregovori o intimnih ženskih stvareh, nastopajo Karin Komljanec, Vanja Plut in Neva Jana Flajs. Scenografija je delo Petre Veber, dramaturgija Ane Kuntarič, kostume pa si je zamislila Nina Holc.
To niso Monologi vagine
Besedilo je priredil Nebojša Pop Tasič, ki pa mu knjižna uspešnica Eve Ensler ni bil všeč, saj se mu je zdela preveč vzgojna, feministična in tipično ameriška. Pri raziskovanju se je srečal z delom, ki opisuje seksualna sanjarjenja žensk, in ga vzel za izhodišče. Tri "babe" se v Viva la Vulva! upajo vprašati in povedati vse. Med razmišljanjem same o sebi ugotavljajo, kaj je gonilo njihovega delovanja in obstajanja. V smešnih situacijah, ki so lastne ženskam nasploh, se ukvarjajo z bistvom svojega spola, ki ni omejeno le na fiziognomijo, ampak je zlasti stanje duha in načelo delovanja, ki je tako zapleteno, da ga moški ne razumejo in zato podcenjujejo.
Kdo se je lotil varieteja?
Nebojša Pop Tasić je kot režiser, dramaturg, avtor besedila, avtor glasbe in igralec nastopil pri številnih predstavah v različnih slovenskih gledališčih, med katerimi so najpomembnejše Baal, Kabaret Karla Jedermana v SNG Drama Maribor, Don Juan ali kamnita gostija, Medeja in Koža v SLG Celje, Poroka in Ep o Gilgamešu v Slovenskem mladinskem gledališču in Podzemni blues v SNG Drama Ljubljana.
Alenka Tetičkovič je že med študijem na AGRFT-ju ustvarila več zanimivih vlog, po diplomi pa je bila nekaj časa članica igralskega ansambla Mestnega gledališča ljubljanskega. Kot svobodnjakinja je sodelovala z različnimi gledališči, od letošnjega leta pa je stalna članica igralskega ansambla ljubljanskega Gledališča za otroke in mlade.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje