V ljubljanski operi iščejo recept za osvojitev src avstrijskih ljubiteljev opere. Foto: Opera balet
V ljubljanski operi iščejo recept za osvojitev src avstrijskih ljubiteljev opere. Foto: Opera balet
Čudovito glasbo Jacquesa Offenbacha je pospremil tudi ples baletk ljubljanskega baletnega ansambla.
Ali se bodo tudi Avstrijci navdušili nad opero Renske nimfe? Foto: Opera balet

Opera Jacquesa Offenbacha, ki jo je domače občinstvo tako dobro sprejelo, da so morali organizatorji zanjo v Cankarjevem domu priskrbeti še dodatne termine, bo konec aprila gostovala v St. Pöltnu v Avstriji.



Pohvale v Švici
Renske nimfe so se februarja že predstavile švicarskim ljubiteljem glasbe. Nastop ljubljanskih opernih pevcev v švicarskem mestu Winterthur je pohvalil tudi švicarski časnik Der Landbote.

Pametna odpoved skromnosti
Na njegovih kulturnih straneh je bilo med drugim zapisano: "Gostovanje v sredo je pokazalo, da je bil skrit resnični operni dragulj. Slovenci niso skoparili z odrskimi sredstvi. ... Na desetine fantazijskih kostumov, veliki zbori, poln orkester pod vodstvom dirigenta Dietra Rossberga in glasovno močan kvintet solistov z Martino Zadro in Jožetom Vidicem kot izstopajočima pevcema – vse to so Slovenci pokazali na turneji."
Kulturno središče blizu Dunaja
Festivalna hiša oziroma Festspielhaus v St. Pöltnu je sodoben kompleks, ki so ga za potrebe različnih umetniških dogodkov zgradili leta 1997. Mesto v bližini Dunaja se lahko poleg Festivalne hiše pohvali še s številnimi drugimi kulturnimi ustanovami. Mestece se je z izgradnjo infrastrukture v nekaj letih razvilo v pomembno kulturno središče, ki ga radi obiščejo tudi kulturnih dogodkov željni Dunajčani.

Stavba Festivalne dvorane je tudi izjemen arhitekturni dosežek arhitekta Klausa Kadeja, ki je bil pri snovanju 4 dvoran pozoren predvsem na to, da se jih bo dalo zlahka uporabiti za gostovanja zelo raznolikih kulturnih dogodkov. Renske nimfe bodo uprizorili v največji dvorani, ki sprejme več kot 1.000 obiskovalcev.