Kam bo popeljala pot kositrnega vojaka? Foto: Šentjakobsko gledališče
Kam bo popeljala pot kositrnega vojaka? Foto: Šentjakobsko gledališče
Presenetljivo popotovanje kositrnega vojaka
Igra je nastala po motivih Kositrnega vojaka H. C. Andersena. Foto: Šentjakobsko gledališče

Glasbeno pravljico po motivih Hansa Christiana Andersena je na oder postavil Ravil Sultanov. V vlogi kositrnega vojaka se predstavlja Grega Močivnik, balerina je Nina Cijan, v igri pa je mogoče spremljati še Marka Skoka, Tjašo Valentinčič, Matejo Zelič, Katarino Lukšič, Bojana Visterja, Srečka Kermavnerja, Nino Franko, Maxa Borštnarja, Tarika Kalila, Nino Cijan in Aleša Lorenčiča v vlogi pripovedovalca Andersena.

Prevod in priredba sta delo Vide Cerkvenik Bren in Jaše Jenull, kot asistentka režije se predstavlja Natalia Sultanova, kostumografija in scenografija sta delo Katarine Zalar, glasba pa Igorja Leonardija.

Po odgovore v domišljijski svet
Predstava pripoveduje zgodbo o kositrnem vojaku, ki se brez ene noge odpravi na dolgo pot. Na tej doživi najrazličnejše pripetije; pristane v trebuhu ribe velikanke, kjer najde cel kup stvari, med katerimi je najhitrejše kolo na svetu, gledalci pa ob zgodbi tudi spoznajo, zakaj sveča ni večna in ali žabe plešejo step. Zgodba ob petju, plesu, izvirni glasbi in pravljični scenografiji popelje v domišljijski svet, ki ga ponuja dinamična režija diplomanta moskovske akademije cirkuških in gledaliških umetnosti Ravila Sultanova.

Od Moskve do Ljubljane
Ravil Sultanov je na Državni akademiji za cirkuške in gledališke umetnosti v Moskvi diplomiral iz smeri klovnovskih umetnosti, pozneje pa se je veliko posvetil tudi gledališki igri, cirkuški in gledališki režiji, pedagoškemu delu, pisanju scenarijev in tv-programov. Po nekajletnem delovanju v različnih evropskih mestih se je leta 1993 ustavil v Sloveniji, kjer že vrsto let deluje kot sodelavec Mladinskega gledališča, redno pa sodeluje tudi s KUD-om Franceta Prešerna, Cafe teatrom in z Lutkovnim gledališčem Ljubljana.