Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Pesnice in pisateljice Lidije Dimkovske verjetno ni treba posebej predstavljati, saj že več kot dve desetletji živi in ustvarja v Sloveniji in je tvorni del slovenske literarno-kulturne srenje.
Filmska franšiza Bridget Jones je svoji naslovni junakinji zdaj že trikrat pričarala srečen konec "na veke vekov" z Markom Darcyjem, ki jo je imel rad "točno tako, kakršna je"; počasi si je bilo treba izmisliti kak nov zaplet.
Pisatelj Branko Gradišnik se je po avanturističnih potovanjih, ki jih je opravil po Irski, Siciliji, Korziki, Portugalski, Zakavkazju, Poldivjem Zahodu, Lake Districtu in Provansi odpravil na Kubo.
Aleš Učakar je leta 1996 objavil zbirko kratke proze Veliki Mhrann in leta 1999 pesniško zbirko Mesta tihe sreče.
Pesniška zbirka Braneta Senegačnika Prosojnosti se ob drobno nanizanih motivih spušča v globine razmislekov in spoznanj. Pesmi so v svoji izreki še bolj prefinjene kot doslej, ob tem pa so življenjske in otipljive.
Pesnika, dramatika in pisatelja Iva Svetine ni treba predstavljati, morda pa je treba na kratko spregovoriti o Gaspari Stampa, največji pesnici italijanske renesanse, ki ji je Svetina posvetil poetično zasnovan roman Mal di mare.
Sopotnica se vpisuje v tradicijo tehnogrozljivk, ki že vse od časov Frankensteina nastavljajo zrcalo najbolj pritlehnim vzgibom človeštva: naša vrsta skuša najprej ustvariti življenje, potem pa svojo stvaritev izkoristiti.
Prebiranje Filipčičevih tekstov je podobno obisku hiše strastnega popotnika in zbiratelja.
Roman esejista in pisatelja Vinka Ošlaka Pismo Philemonu je preplet najrazličnejših razmislekov, presoj in razprav o življenju. Dogaja se v prvem stoletju v Rimu, vendar se zdi, da je zasnova brezčasna in bi se lahko dogajal tudi danes.
Vpadljivo zeleno obarvano naslovnico zbirke pesnika, dramatika, prevajalca in kritika Petra Semoliča Žalostinke za okroglo Zemljo krasi polovična fotografija črne mačke, ki se tako ali drugače sprehaja skozi vso knjigo.
Kakšne zgodbe so imeli ljudje v Novi in stari Gorici leta 1973? Tomi Janežič z začetkom Dodekalogije postavi v ospredje družinske odnose, povezanost in igro s spominom. Igralci igro prepletejo z osebnim, gledalci pa so v to vključeni z neverjetno mehkobo.
Poljska pesnica Anna Świrszczyńska je bralstvo prevodne lirike nagovorila že leta 1963 v antologiji Poljska lirika dvajsetega stoletja v prevodu urednika Lojzeta Krakarja, leta 1999 pa tudi v antologiji poljske ljubezenske lirike Prošnja za srečne otroke.
Kje so meje senzacionalističnega poročanja? Se sploh lahko izognemo vojni? Ali se že ves svoj obstoj nenehno ujemamo v iste zanke? Živa Bizovičar in ekipa nam s pretresljivo gledališko izkušnjo odpirata paleto vprašanj, na katera nimajo odgovora.
Za vse radovedne poslušalce domače alternativne glasbe smo pripravili zadnji pregled lanskoletnih albumskih presežkov. Vsemag, Warrego Valles in BibliBan so navdušili z albumskimi nadaljevanji, ki kažejo, da je naša scena še kako na visokem nivoju.
Četrta knjiga kratkih zgodb Toma Podstenška Sprehod z neznanko prinaša najrazličnejše vsebine, dogajanje večkrat sprožijo strah, žalost, sočutje slaba vest, neutemeljena sovražnost.
V Brutalistu, ki je z desetimi oskarjevskimi nominacijami že upravičil prilastek "monumentalnosti", Brady Corbet tradicionalni žanr zgodovinske epopeje predela v eksistencialno grozljivko o pošasti; ta pošast v srcu filma je nenasitna, pogoltna Amerika.
Petra Bauman, mariborska pesnica, pisateljica, igralka, po izobrazbi pa diplomirana novinarka, je po pesniškem prvencu Januar iz leta 2008 in zbirki Paradiž izpred petih let v sklopu razpisa Sončnice 2024 izdala tretjo zbirko z naslovom Dan v zalivu.
Povejmo za začetek, da je Balada o Limonovu zelo inovativno posnet film in posebej izstopa po fantastično ustvarjenih prehodih med segmenti Limonovega življenja.
Popolni neznanec skuša največjega ameriškega glasbenika 20. stoletja ukalupiti v standardne prijeme biografskega žanra – pristop, ki je vnaprej obsojen na neuspeh. Boba Dylana se ne da reducirati na njegov namrgodeni odpor do slave.
Slovenski teolog in filozof Peter Kovačič Peršin v obsežnem in problemsko tehtnem delu Kako misliti Boga kaže velik polet ustvarjalne energije. Loteva se novih in novih vprašanj, razgrne veliko vednosti ter ohranja pošteno in pokončno držo.
Neveljaven email naslov