Raziskovalci niso dejansko odkrili mikrobov, ampak so pojasnili, da na Zemlji fosfin proizvajajo bakterije v okoljih, kjer primanjkuje kisika, na primer v močvirjih ali v kanalizaciji. Znanstveniki so fosfin na Veneri prvič opazili s teleskopom James Clerk Maxwell, ki stoji na Havajih. Pozneje so njegov obstoj potrdili še s teleskopom iz puščave Atakama v Čilu, navaja Reuters.
Morebitno življenje zunaj Zemlje že dolgo vznemirja znanstvenike, ki iščejo t. i. "bioznake", to je posredne znake življenja na drugih planetih in lunah v našem Osončju.
Fosfin je plin, sestavljen iz enega atoma fosforja in treh vodika
"Glede na to, kar trenutno vemo o Veneri, je najverjetnejša razlaga za obstoj fosfina ta, da kaže na obstoj življenja," je dejala astrofizičarka z MIT-a in soavtorica študije Clara Sousa-Silva. Fosfin je plin, sestavljen iz enega atoma fosforja in treh vodika. Za človeka je zelo strupen. Znanstveniki nadaljujejo raziskovanje, da bi bodisi potrdili obstoj življenja na Veneri ali pa ovrgli to tezo in našli alternativno razlago.
Temperatura na površju Venere 471 stopinj Celzija
Venera je Zemlji najbližji planet. Je nekoliko manjša od Zemlje, obdana pa je z gosto strupeno atmosfero, zaradi katere temperature na površju dosegajo 471 stopinj Celzija. Za primerjavo, takšna vročina bi stopila tudi svinec.
Venera popolnoma neprimerna za kakršno koli obliko življenja
"Lahko le špekuliram, kakšno življenje bi lahko preživelo na Veneri, če sploh obstaja. Dejansko je njeno površje popolnoma negostoljubno za kakršno koli obliko življenja. A pred davnimi časi bi lahko obstajalo življenje, nato pa je učinek tople grede večji del planeta naredil za popolnoma neprimernega za bivanje," je pojasnila Sousa-Silva.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje