Mariborčani so na Švedskem izgubili z 0:1. Hilal Soudani zaradi poškodbe zadnje stegenske mišice še ni bil pripravljen za nastop. Sven Šoštarič Karič je dobil rdeči karton v končnici dvoboja v Stockholmu.

Mariborčani so imeli veliko priložnosti, a so bili znova neučinkoviti in razočaranje po koncu tekme je bilo veliko. Foto: www.alesfevzer.com

Trener Ante Šimundža ni mogel voditi moštva s klopi zaradi kazni po izključitvi proti Vojvodini v Bački Topoli. Njegovo vlogo je tudi tokrat prevzel Damjan Ošlaj.

Hümmet poskrbel za hladno prho
Šok se je zgodil že v 4. minuti, ko so Švedi povedli. Gustav Wikheim je z desne strani prodrl v kazenski prostor in podal v sredino, Deniz Hümmet pa je iz bližine potisnil žogo v mrežo.

Jakupović in Barišić najbližje izenačenju
V nadaljevanju so Mariborčani prevzeli pobudo. Blizu izenačenju so bili v 13. minuti, ko je po podaji Martina Mileca z leve strani z glavo streljal Arnel Jakupović, a žogo poslal v vratarja gostov Jacoba Rinneja.

Sredi prvega polčasa je imel lepo priložnost še Maks Barišić, vendar je iz bližine žogo poslal čez gol. V 25. minuti je bil premalo natančen Jan Repas s približno 15 metrov, tik pred odmorom pa je Josip Iličić zgrešil iz bližine z leve strani.

Vidmar prejel drugi rumeni karton
Mariborčani so tudi v uvodu drugega polčasa iskali zadetek za priključek, a so švedski branilci pravočasno posredovali. V 59. minuti so vijoličasti ostali le z deseterico na zelenici, ko je drugi rumeni karton dobil Lan Vidmar. Po prodoru je v boju za žogo pohodil branilca Adama Stahla, litovski sodnik Manfredas Lukjančukas pa mu je pokazal še drugi rumeni karton.

Viole so poskrbele za lepo koreografijo pred začetkom tekme v Ljudskem vrtu. Foto: www.alesfevzer.com

Radetinac stresel prečko
Švedi so znali unovčiti prednost igralca več, Maribor pa ni bil več nevaren. V 75. minuti so bili gostje zelo blizu povišanju vodstva, ko je Haris Radetinac z roba kazenskega prostora zadel prečko.

Pragmatični Švedi so do konca dobro nadzorovali dogajanje na igrišču ter tekmo brez nadaljnjih pretresov pripeljali do konca. Maribor je zadnjič v skupinskem delu evropskih tekmovanj igral leta 2017.