Na ministrstvu za notranje zadeve (MNZ) so za TV Slovenija pojasnili, da je bila zjutraj predvidena predaja Ahmada Šamija hrvaškim pristojnim organom, vendar predaje ni bilo, ker se Šami ni zglasil na MNZ-ju.
"Ob tem še pojasnjujemo, da v primeru A. Š. ni nobenih pravnih zadržkov za njegovo predajo Republiki Hrvaški, saj so bili vsi njegovi predlogi za začasno zadržanje predaje zavrženi s strani pristojnih sodišč. O nadaljnjih postopkih bodo odločale pristojne strokovne službe skladno z veljavno zakonodajo," so navedli na MNZ-ju.
Šamijevega zastopnika Miho Blažiča je po poročanju STA-ja novica o predvideni deportaciji presenetila. Kot njegov zastopnik prejema uradno pošto za Šamija, vendar tovrstnega obvestila ni prejel. Poleg tega bi bila deportacija Šamija v tem trenutku nezakonita, saj bi mu bila odvzeta možnost pravnega varstva.
MNZ o deportaciji po elektronski pošti
Z notranjega ministrstva so naknadno pojasnili, da je bilo obvestilo o predaji Blažiču posredovano preko elektronske pošte. Enako so storili novembra 2017, ko se je Šami pozivu odzval, so dodali.
MNZ bi, kot pravi Blažič, moral najprej izdati odločbo o preteku šestmesečnega roka za predajo, na katero bi se Šami lahko pritožil. A tega po Blažičevih besedah na MNZ-ju niso storili, čeprav to izhaja iz odločbe upravnega sodišča. Rok za izdajo je po njegovih besedah že potekel, zato je Šami nameraval vložiti pritožbo na molk organa.
Šamijevi zastopniki so sicer prepričani, da je Slovenija februarja, ko se je iztekel šestmesečni rok za predajo, postala pristojna za obravnavo njegove prošnje za azil. Na notranjem ministrstvu so sprejeli odločitev, da imajo za deportacijo na voljo dodatnih šest mesecev, Šamiju pa so sporočili, da njegove prošnje za azil ne bodo obravnavali.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje