Predstavniki CSD-jev opozarjajo, da težave v sistemu in tudi zaostanke pričakujejo najkasneje ob koncu počitnic. Ministrica za delo Anja Kopač Mrak pravi, da razume preobremenjenost centrov, a da usoda informatorjev ni v njenih rokah, saj gre za evropska sredstva.
Informatorji so bili vstopna točka centrov za socialno delo, saj so pomagali izpolnjevati vloge, svetovati uporabnikom ... Poleg informatorjev, ki jih država ne všteva v enoodstotno kvoto zmanjšanja zaposlenih v javnem sektorju, bodo morali skrčiti število zaposlenih še za odstotek, torej za skupaj okoli 75 delavcev.
"Ko bo potrebno v sistemu vložiti več vlog, računamo, da bo to že konec avgusta, bodo nastali zastoji, saj ne bo moč obdelati takšnega števila vlog," opozarja sekretarka skupnosti centrov za socialno delo Darja Kuzmanič Korva. Informatorji so financirani iz evropskih sredstev. Stara finančna perspektiva se izteka, nova pa še ni operativna, razlaga ministrica Kopač Mrakova
"Žal, iščemo možnosti in ko bo nova finančna perspektiva, se pogovarjamo kako pomagati CSD-jem, ker se zavedamo problema preobremenjenosti centrov," je povedala ministrica. Toda informatorji so bili na Centre pripeljani načrtno, odgovarja Kuzmanič Korva: "Od leta 2011 se je vedelo, da se bo perspektiva iztekla. Težko razumem, da ni bilo sredstev za visoko usposobljene ljudi, ki bi jih lahko z nekim projektom prenesli." Na ministrstvu pravijo, da je bil program zaposlitev strokovnih delavcev začasen. Poleg tega so lani podprli še program opolnomočenje ranljivih ciljnih skupin na slovenskih CSD-jih.
Urška Valjavec, Radio Slovenija
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje