Več o tem, kaj se bo dejansko dogajalo naslednja dva dneva, bo znano po skupščini, ki bo ob 20. uri. Vse ključne odločitve se namreč sprejemajo na t. i. skupščinah, ki so vsak dan ob isti uri, na njih pa lahko enakopravno sodeluje vsakdo. Kot pravijo, imajo okoli 100 podpornikov, so se pa sporekli z rektorjem Univerze v Ljubljani, ki jih je do zdaj načelno podpiral, je za TV Dnevnik poročala Darja Meglič.
Zasedba prostorov filozofske fakultete poteka od srede. Njen namen je odprtje razprave o širši visokošolski problematiki, ki ji doslej v javnosti še ni bilo namenjeno dovolj pozornosti, so pojasnili v gibanju Mi smo univerza.
Nekatere predavalnice filozofske fakultete so aktivisti razglasili za osvobojeno ozemlje, prav tako je za osvobojeno ozemlje razglašen oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo. Kot so zapisali v izjavi za javnost, pa njihovi podporniki s Fakultete za družbene vede, Akademije za likovno umetnost in oblikovanje ter Fakultete za socialno delo Univerze v Ljubljani pripravljajo dejavnosti tudi na svojih fakultetah.
"Ne mislimo mirno gledati, kako se nam znižuje kvaliteta študija"
Že v tem tednu so na filozofski fakulteti pripravili več delavnic, npr. delavnici Samoupravni študij ter Povezava univerza-gospodarstvo. Tudi v prihodnje načrtujejo niz vsebinskih delavnic z raznovrstnih področij, s katerim želijo ponuditi alternativo sedanjemu študijskemu programu ter dodelati svoje zahteve.
"V luči študentskih gibanj iz tujine in zanosa upora pred borzo smo tudi slovenski študentje in profesorji z zasedbo jasno pokazali, da ne mislimo mirno gledati, kako se nam počasi, a vztrajno znižuje kvaliteta in dostop do študija," so v gibanju Mi smo univerza še zapisali v sporočilu za javnost.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje