Na nujni seji bi morali poslanci sicer obravnavati domnevno nevestno delo predsednika protikorupcijske komisije Draga Kosa. Na novinarski konferenci po seji je Marinič povedal, da je sejo prekinil, saj je Kos neposredno pred začetkom nujne seje predložil pisno dokumentacijo, v kateri je odgovor na zahtevo poslanske skupine SDS-a za razrešitev Kosa zaradi nevestnega dela.
"Odgovora še ne morem komentirati"
"Z ozirom na ne tako nepomembno vsebino obravnavane točke je zaradi predloženega pisnega gradiva potrebna širša diskusija, tudi v poslanskih skupinah," je prepričan poslanec SDS-a Branko Marinič, ki dodaja: "Prav je, da se poslanske skupine posvetujejo, in ko bo čas, bomo nadaljevali 3. nujno sejo, z eno samo točko dnevnega reda o nevestnem delu Draga Kosa in v zvezi s tem tudi njegovo razrešitev, ki jo predlaga poslanska skupina SDS."
Marinič med vodenjem komisije Kosovega odgovora na obtožbe ni mogel preučiti, zato še ne pozna njegove vsebine in ga ni mogel komentirati.
Mariničeva komisija bo prijavi prepustila Kosovi
Komisija DZ-ja po zakonu o preprečevanju korupcije je nato nadaljevala redno sejo, na kateri so obravnavali trimesečno poročilo, ki ga Kosova komisija redno pošilja DZ-ju. Pri tem so sklenili, da bo dve prijavi, ki so ju prejeli, v obravnavo in nadaljnji postopek odstopila Kosovi komisiji, je povedal Marinič.
Ob tem je poslanec SDS še poudaril, da je temeljna naloga njegove komisije, da opravlja nadzor nad delom Kosove komisije. "Naša naloga ni, da se ukvarjamo s korupcijo, naša temeljna naloga je opravljanje nadzora nad komisijo," opozarja.
Posedel ogorčen nad vodenjem seje
Na prekinitev seje se je v imenu treh koalicijskih članov komisije odzval poslanec Alojz Posedel (Zares). Izrazil je ogorčenje nad vodenjem seje. "Seja je bila prekinjena brez obrazložitve, kdaj se bo nadaljevala," opozarja Posedel in meni, da gre pri tem za "manever, ki bo pustil zadevo odprto, namesto da bi o njej danes odločili". Dodaja še, da po njegovem mnenju ni izpolnjen nobeden izmed pogojev za razrešitev Kosa.
Posedela moti tudi to, da se Marinič ni želel izločiti iz seje. Kot je znano, so to že v sredo zahtevali trije koalicijski člani komisije, ki so prepričani, da je Marinič v konfliktu interesov, saj je v postopku zaradi zadeve, v kateri je Kosova komisija ugotovila sum korupcije.
SDS: Kos prepozno ugotovil nedzružljivost funkcij
Kos naj bi delo po mnenju poslancev SDS-a nevestno opravljal, ko je septembra v državni zbor poslal zahtevo, da DZ z mesta članice odbora sklada za financiranje in razgradnjo Jerdske elektrarne Krško razreši evropsko poslanko Romano Jordan Cizelj, ki je kandidirala na listi SDS-a. Sporno se jim namreč zdi, da Kos nezdružljivosti poslanske funkcije in članstva v odboru ni ugotovil prej, ko sta v nadzornem odboru sklada sedela tudi poslanec LDS-a Brane Janc in poslanka SD-ja Silva Črnugelj.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje