Žgajnarjeva, ki bo funkcijo prevzela 18. avgusta letos, je od leta 2005 opravljala funkcijo vodje okrožnega državnega tožilstva v Ljubljani. V uradu vlade so še zapisali, da Žgajnarjeva uspešno vodi postopke s prikritimi preiskovalnimi ukrepi v zahtevnih zadevah in usmerja policijo v predkazenskem postopku.
Posebno skupino tožilcev je od marca začasno vodila Branka Zobec Hrastar, saj je prejšnji vodja skupine Harij Furlan skupino zapustil zaradi dela mednarodnega tožilca v BiH-u. Furlan je delo v BiH-u sprejel le kratek čas po tem, ko je generalna državna tožilka Barbara Brezigar iz skupine tožilcev zaradi afere Orion razrešila Boštjana Penka. Neuradno se je govorilo, da naj bi bil Furlan v sporu z Brezigarjevo in da se ni strinjal s Penkovo razrešitvijo, a je Furlan te navedbe zanika.
Barbara Boroto bo zamenjala Janeza Lenarčiča
Za državno sekretarko v službi vlade za evropske zadeve je vlada imenovala Barbaro Boroto, ki bo tako zamenjala Janeza Lenarčiča. Od leta 2005 je bila zaposlena v kabinetu predsednika vlade kot svetovalka za evropske zadeve.
Slovensko predsedstvo uspešno zagnalo drugo triletno obdobje lizbonske strategije
Vlada je sicer na seji sprejela poročilo o predsedovanju Evropski uniji, v katerem ugotavlja, da je slovensko predsedstvo uspešno zagnalo drugo triletno obdobje prenovljene lizbonske strategije za čas od 2008 do 2010, naredilo je pomemben korak naprej pri reševanju podnebno-energetskih vprašanj. Pod slovenskim predsedstvom je Evropska unija znova utrdila evropsko prihodnost držav zahodnega Balkana, Slovenija pa je konkretno prispevala tudi z ustanovitvijo Evro-sredozemske univerze s sedežem v Piranu. Kar zadeva Lizbonsko pogodbo, je slovensko predsedstvo naredilo največ, kar je bilo v njegovi moči.
Predsedovanje stalo 62,3 milijona evrov
Pri enem največjih nacionalnih projektov po osamosvojitvi, tako navaja vlada, je sodelovalo 2775 javnih uslužbencev. V okviru predsedovanja se je odvilo 33 formalnih ministrskih svetov in 16 neformalnih ministrskih srečanj in konferenc. Glede na kraj dogodkov je bilo v Sloveniji izvedenih 289 dogodkov, v Bruslju 3455 dogodkov in 4252 dogodkov drugje po svetu. Vlada je za projekt predsedovanja Slovenije Svetu EU namenila 62,3 milijona evrov, po trenutni oceni bo predsedovanje izpeljano v finančnih okvirih, kot so bili začrtani, končno poročilo pa bo prevdidoma pripravljeno jeseni.
Uvedba vinjet v skladu s cilji
Vlada se je na seji seznanila tudi z informacijo o poteku uvedbe vinjetnega načina cestninjenja. Na ministrstvu za promet ocenjujejo, da je projekt uvedbe vinjetnega načina cestninjenja potekal skladno z zastavljenim ciljem, saj so bile vse aktivnosti uspešno zaključene do 1. julija, ko so se uvedle vinjete.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje