Kot so zapisali, je z referendumom izgubila Slovenija, račun pa bo prišel v obliki arbitražnega sodišča. Referendum so nato znova primerjali s plebiscitom iz leta 1920, ko je prav tako nekaj tisoč glasov odločilo, da se velik del Koroške priključi Avstriji.
Zapis na strani končujejo z besedami: "Slovenija se je torej znašla v absurdnem položaju, ki se ga lahko veselijo samo tisti, ki jim tako kot ideologu tranzicijske levice Slavoju Žižku minuta dobrega filma pomeni več kot cela Slovenija. Vsi ostali se sprašujemo, kako naprej."
SNS: Pripravljeni smo pogoltniti čisto vse
Tudi na spletni strani SNS-a so se negativno odzvali na včerajšnji izid referenduma. Predsednik stranke Zmago Jelinčič je namreč med drugim zapisal: "Rezultat nas je utrdil v poziciji, da smo najbolj ubogljivi v Evropski uniji in da smo pripravljeni pogoltniti čisto vse, samo da nas gospodar potreplja po ramenih. Boj se s tem še ni končal, arbitražni sporazum pa je tako luknjast, da je sramota, da kdor koli reče, da so ga pisali pravniki."
Na spletni strani SLS-a so zapisali, "da je Slovenija z arbitražnim sporazumom stopila na žal v slovenski zgodovini že doživeti vrtiljak ozemeljskih izgub". Predsednik stranke Radovan Žerjav je ob tem dodal, da sta žal ključno vlogo odigrala dva nevsebinska vidika, in sicer naveličanost nad mejnim vprašanjem in spopad največjih strank.
Preberite tudi:
- Tesen izid: Za 51,48 %, proti 48,52 %
- Odzivi v koaliciji
- Odzivi v opoziciji
- "Proces širitve EU-ja odvisen od slovenskih volivcev"
- 42,26-odstotna udeležba, 83 prijav kršitev volilnega molka
- Türk: Zdaj nas čaka priprava argumentov
- Boris Pahor: Dvakrat sem razočaran
- Pahorjev "triumf" ali "pirova zmaga"?
- Konec etape. Do cilja je še daleč.
- Kosor: S Pahorjem sva uspešno dokončala, kar sva začela v Trakoščanu
- Glasovanje podobno državnozborskim volitvam
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje