Državni zbor je pravkar gladko potrdil tudi najpomembnejši dokument vsakokratne vladne politike, proračun z zgodovinsko visokim primanjkljajem.
A takšna je pač nova realnost: na začetku novega vala epidemije očitno nobena parlamentarna politična sila v državi nima boljše ideje, kako z najmanj (finančnimi in socialnimi) žrtvami zagotoviti delovanje države in njenih podsistemov. Vendar ob tem ne gre spregledati turbulenc v vladnih strankah. Nobenega dvoma ni, da Janša skrbno spremlja dogajanje v DeSUS-u in SMC-ju – obe stranki bosta imeli to jesen kongresa in obe čaka resen razmislek o novem (starem) vodstvu in o lastni prihodnosti.
Medtem iz opozicije prihajajo signali, da zamisli o konstruktivni nezaupnici še niso opustili. Dvomi, ali gre za resen projekt ali predvsem za delanje vtisa, da je razdrobljena opozicija sposobna skupaj oblikovati resno alternativo, so vsekakor upravičeni. So pa načrti o rušenju vlade brez dvoma tesno povezani z mogočimi jesenskimi premiki v DeSUS-u in SMC-ju.
Opozicijska četverica LMŠ, SD, Stranka Alenka Bratušek in Levica skupaj ne dosega parlamentarne večine. Brez prebežnikov iz vladnih vrst bodo vse špekulacije o zamenjavi oblasti ostale zgolj dvigovanje politične temperature brez realnih učinkov.
V prvo epizodo podkasta Umetnost možnega – podkast o politiki sva Tanja Starič in Aleš Kocjan povabila Natašo Mulec. To je tista notranjepolitična novinarka Radia Slovenija, ob kateri zvečer v TV Dnevniku največkrat stojijo Janez Janša, Matej Tonin, Marjan Šarec, Tanja Fajon, Alenka Bratušek, Luka Mesec in drugi prvaki slovenske politike. Nataša skromno pove, da je za dober radijski posnetek pač treba stopiti zraven, čim bližje, tem bolje.
V podkastu torej čisto od blizu, iz prve vrste, resno in malo manj resno, govorimo o izzivih in dilemah nove "vroče politične jeseni".
Pa tudi: zakaj imajo politiki toliko težav z nošenjem mask? In še: so predsedniki in ministri bolj priljubljeni, če se fotografirajo in objemajo z našimi športnimi junaki?
Umetnost možnega: gosta 87. epizode podkasta o politiki sta Maja Derčar, dopisnica RTV Slovenija iz Berlina, ter Ali Žerdin, komentator Dela in urednik Sobotne priloge
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje