Obenem bo Zalar izdal tudi obvezna navodila, ki bodo začela veljati z objavo v internem glasilu tožilstva. Po objavi bodo morala vsa tožilstva v tridesetih dneh uskladiti svoje prakse z navodili. Če tega ne bodo storila, se bo to štelo za hujšo kršitev delovnih obveznosti, za katero bodo morali odgovarjati najprej na okrožnih državnih tožilstvih, nato pa po potrebi tudi na vrhovnem državnem tožilstvu.
Kot je znano, je generalna državna tožilka Barbara Brezigar o osnutku navodil podala odklonilno mnenje. Kot meni, predlog posega v zakon o državnem tožilstvu in spreminja ter dopolnjuje državnotožilski red.
Tanko: Nadzor tudi v Kranju in Postojni?
Vodja poslanske skupine SDS-a Jože Tanko pa je medtem pravosodnemu ministru zastavil poslansko vprašanje, ali bo odredil izredni pravosodni nadzor tudi na drugih tožilstvih, denimo v Kranju in Postojni.
Tanko namreč navaja, da naj bi se kranjski tožilec Stane Boštjančič, potem ko je policija tožilstvu v Kranju posredovala gradivo v zadevi Branka Mariniča, sešel z novinarjem, ki je pozneje o tej zadevi poročal. Tanko meni, da obstajajo utemeljeni razlogi za sum, da so bile v tem primeru nezakonito posredovane informacije o policijskih ugotovitvah.
Tanko pravosodnega ministra sprašuje tudi, kaj se dogaja v zadevi, povezani z ljubljanskim županom Zoranom Jankovićem, "ki neobičajno dolgo miruje na tožilstvu v Postojni". Zoper Jankovića je bila namreč pred tremi leti vložena anonimna ovadba, v kateri ovaditelj nekdanjemu direktorju Mercatorja očita sum zlorabe položaja in pravic.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje