Povod za to je v državnem zboru zavrnjen predlog o nezdružljivosti poslanske in županske funkcije. Zanj je to "neprijetna izkušnja", saj je večina največje vladne stranke izstopila iz koalicijskega sporazuma, ko je glasovala proti spremembam zakona o poslancih.
Kot je pojasnil, je ureditev nezdružljivosti poslanske in županske funkcije zapisana v koalicijskem sporazumu. Zanj je to škandal, o katerem bo treba še govoriti in bo koalicijo postavil pred resno preizkušnjo.
"Vztrajali bomo pri uresničevanju določil koalicijske pogodbe"
Ob tem je napovedal še, da bodo vztrajali pri uresničevanju drugih določil koalicijske pogodbe, zaradi katere so v tej vladi. Te besede je prvak Zaresa izrekel na konvenciji stranke, ki so jo organizirali v Celju in kjer so razpravljali o poročilu in Golobičevih političnih usmeritvah. Poročilo in usmeritve so člani potrdili, s tem pa predsedniku stranke izrekli zaupnico. Podobno kot Golobič je sicer menila tudi Cveta Zalokar Oražem.
Tudi predsednik državnega zbora Pavel Gantar meni, da je treba premisliti, ali je v kriznih časih tak tip koalicijskega sporazuma sploh še ustrezen. Dejal je tudi, da Zaresu vstop v vlado ni koristil, saj je prišlo do določenih zastojev v stranki. Ministrica za javno samoupravo Irma Pavlinič Krebs pa je napovedala, da je v politiki ne bo več, ko stranka s svojimi programskimi zavezami ne bo uspela.
Med svojim govorom je Golobič spomnil na lansko konvencijo, ko je napovedal, da stopajo na pot, primerljivo z vršiškimi serpentinami, kar naj bi se v enem letu večkrat potrdilo.
Po nejgovem mnenju se je namreč okrepilo spoznanje o širini in globini gospodarske krize, prav tako pa tudi o razvojnem zaostajanju in neprilagojenosti slovenske družbe. Dediščinska razprava je po njegovih besedah namreč neusmiljeno razgalila, da so bila leta rasti v Sloveniji zlorabljena. Kot je dejal, je prejšnja vlada med konjunkturo ustvarila podporno okolje predvsem za lastniško konsolidacijo in izbrane tajkune.
"Ključno vprašanje, ali sami verjamemo v novo politiko"
Predsednik stranke Zares je na konvenciji spregovoril tudi o aferi Ultra. "Ultra je neke vrste metafora in preizkusni kamen. In sicer odnosa, ki ga ima ta država do podjetništva, ter preizkusni kamen tega, ali sploh koga zanimajo dejstva. Moja zadeva je v tem smislu preizkus za novo politiko," je dejal. Prav zato naj bi se odločil, da bo v njej tudi ostal.
Ob tem je dodal, da je ključno vprašanje, ali sami verjamemo v novo politiko, ter pojasnil, da mora stranka upoštevati dejstvo, da so si zastavili projekt, ki ni kratkoročen in katerega cilji segajo daleč prek štiriletnega mandata. "To ni lahko breme, zato predlagam, da danes premislimo in se odločimo, kako bomo šli naprej," je še povedal.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje