Te so po mnenju sindikata prav tako zelo pomembne za zagotavljanja ekonomske stabilnosti države. V pismu, naslovljenem na Antonia Spilimberga, vodjo misije Mednarodnega denarnega sklada v Sloveniji, in Christiane Legarde, direktorico sklada, sindikat navaja podatke Generalne uprave policije, da se je v Sloveniji število kaznivih dejanj zoper delovno razmerje v prvih devetih mesecih letošnjega leta močno povečalo, in sicer za kar 241 odstotkov.
"Ali pač verjamete, da delavske pravice niso 'kompatibilne' z ekonomsko politiko?" naslovnika pisma sprašuje Dušan Semolič, predsednik ZSSS-ja.
Semolič še dodaja, da Spilimbergo v govoru o pokojninski reformi ni omenil, da je znižanje delodajalčevih prispevkov za pokojninsko in invalidsko zavarovanje v letu 1996 (na 8,85 odstotka) povzročilo "nekajmilijardni finančni izpad prihodkov pokojninske blagajne," hkrati pa ni izboljšalo konkurenčnosti slovenskih delodajalcev.
Nasveti, ki drago stanejo
Predsednik sindikata je še spomnil, da je IMF javno priznal napako pri izračunih negativnih učinkov finančne konsolidacije, hkrati pa je znan kot organizacija, ki je "kar nekaj državam" delil nasvete, ki so države na koncu "drago stali".
Kot je znano, je med priporočili IMF-a Sloveniji nujna sanacija bančnega sistema ob hkratnem izboljšanju korporativnega upravljanja v državnih podjetjih in ureditvi razmer v podjetniškem sektorju.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje