Josh Giddey je statistiko napolnil s 17 točkami, osmimi skoki in osmimi podajami. Foto: Reuters

Pred 27.000 gledalci so Avstralci, ki so pred tremi leti prvo olimpijsko kolajno osvojili z zmago nad Slovenijo, našli odgovor na vsako obrambo različico Španije. Evropski prvaki so veliko menjali defenzivne zamisli, toda Josh Giddy je našel rešitve za vse. Visokorasli organizator igre je bil najzaslužnejši, da so boomersi v drugi četrtini povedli za 14. Španci so do odmora prepolovili zaostanek in v tretji četrtini na krilih razigranega Santija Aldame, ki je zbral 27 točk, za trenutek povedli.

Sledil je hiter avstralski odgovor. Patty Mills, ki se je izkazal z 19 točkami, in Jack McVeigh sta poskrbela za delni izid 15:3, priigrane prednosti pa Španija ni več ogrozila. Prvi strelec Avstralije je bil sicer Jock Landale, ki je prispeval 20 točk, ujel je devet odbitih žog, z njim na parketu pa je bila vrsta Briana Goorjiana od tekmeca boljša kar za 30 točk. Lani se je odsotnost prvega reprezentančnega centra na svetovnem prvenstvu močno poznala.

Zvečer v skupini A obračun Grkov in Kanadčanov

V skupini A se bosta zvečer pomerili še Grčija, ki pod petimi krogi igra prvič po letu 2008, v kvalifikacijah za Pariz pa je ustavila Slovenijo, in Kanada, bronasta na lanskem svetovnem prvenstvu, ki sodi v krog favoritov za kolajno. V ospredju bo dvoboj Janis Andetokumbo – Shai Gilgeous Alexander.

Nemci zlahka prek Japoncev

V skupini B so svetovni prvaki Nemci brez večjih težav s 97:77 odpravili Japonce. Nemčija je vodila vso tekmo in si že v prvem polčasu priigrala 16 točk naskoka. Prvi strelec tekme je bil Franz Wagner z 22 točkami.

Skupina C bo tekmi prvega kroga odigrala v nedeljo.