ACH Volley je od lanske sezone močno spremenil moštvo, od lani je ostalo le pet igralcev. Foto: ACH Volley
Glenn Hoag
Hoag se je po napeti tekmi lahko veselil prve zmage ACH-ja v letošnji sezoni lige prvakov. Foto: MMC RTV SLO
Navijači ACH Volley
Navijači v Tivoliju so se ponovno izkazali. Foto: EPA

Po uvodnem porazu v Rzeszowu so bili slovenski prvaki proti turškim pred zahtevno nalogo. Morali so zmagati, če so želeli ohraniti možnosti za napredovanje v osmino finala. V "TiVolleyju", ob glasni spodbudi okoli 3.800 navijačev, na krilih katerih so lani na domačem parketu predstavljali previsoko oviro za marsikaterega favriziranega nasprotnika, so varovanci trenerja Glenna Hoaga, ki je pred tremi dnevi dopolnil 51 let, so slavili s 3:2 v nizih.

Turki v uvodu hitro povedli
Prvi niz so suvereno dobili Turki z 19:25. Kazalo je, da bodo slab sprejem in napake v polju botrovale njihovi hitri zmagi. Trener Hoag je igralce opozoril, naj ne čakajo na napake nasprotnika, temveč igrajo agresivno, kar so Blejci v drugem nizu tudi storili. Prikazali so veliko bolj dinamično igro. Povedli so, nato pa je bil izid nenehno izenačen. Tehtnica se je premaknila na blejsko stran ko je Oliver Venno dosegel točko za 26:25. Turki so izenačili, po točki Vidiča pa so gostje naslednjo točko neuspešno reševali. Žoga v anteni je pomenila, da je drugi niz po dramatični bitki pripadel gostiteljem (28:26).

Borbeni Blejci izsilili peti niz
Tretji niz je ponovno pripadel gostom iz Istanbula (19:25), ki so naredili delni izid 1:7 in povedli 5:10. Vodstva do konca niso izpustili iz rok. Ob nekaj slabih sprejemih ter napakah v bloku pri Blejcih so le še povečevali prednost.

V četrtem nizu, ki bi bil lahko že odločilen, je ACH začel bolje, a vodstvo 8:5 zapravil. Sledila je uspešna serija domačih. Točke Venna in dober blok so poskrbeli za vodstvo s 15:12. Blejci so v končnisi ostali zbrani in zmagali z 25:22 ter izsilil peti niz. Z dobro blok-igro, točkami Venna, Mateja Vidiča in Andreja Flajsa so domači slavili z 15:10 in dosegli pomembnno zmago.

V tretjem krogu 15. decembra bodo Blejci gostovali pri Paris Volleyju, ki je doma izgubil proti poljski Asseco Resovii z 1:3 (24, -21, -20, -21).