UvrstitevTekmovalecDržava
1Juting Huang/Lihao ŠengKitajska
2Jihjeon Keum/Hajun ParkJužna Koreja
3Aleksandra Le/Islam SatpajevKazahstan

Juting Huang in Lihao Šeng sta bila v finalnem obračunu boljša od južnokorejske naveze Jihjeon Keum-Hajun Park. Kitajca sta v velikem finalu zmagala s 16:12, v boju za bronasto kolajno pa je bila kazahstanska naveza Aleksandra Le-Islam Satpajev boljša od nemške Anna Janssen-Maximilian Ulbrich s 17:5.

Prvi od 329 kompletov odličij v 32 športih je torej že podeljen. Slovenija v francoski prestolnici nima svojih predstavnikov v strelstvu.

Skoki v vodo (Ž), sinhrono 3m
UvrstitevTekmovalecDržavaRezultat
1Jani Čang/Jiven ČenKitajska337,68
2Sarah Bacon/Kassidy CookZdružene države Amerike314,64
3Yasmin Harper/Scarlett Jensen MewVelika Britanija302,28

Tudi v skokih v vodo zlato na Kitajsko
Kitajska se je kmalu zatem razveselila še ena zlate medalje, in sicer v sinhronih skokih v vodo s 3 m, kjer sta olimpijski zmagovalki postali Jani Čang in Jiven Čen, ki sta osvojili 337,68 točke. Srebrno medaljo sta s 314,64 točke osvojili Američanki Sarah Bacon in Kassidy Cook, bron pa Britanki Yasmin Harper in Scarlett Hensen Mew (302,28 točke).

Judo, do 48 kg (Ž)
1Nacumi Cunoda
2Basanhu BavudorjMongolija
3Shirine BoukliFrancija
3Tara BabulfathŠvedska

Cunoda pričakovano priborila Japonski prvo zlato medaljo v judu
Prva olimpijska prvakinja v judu na letošnjih olimpijskih igrah je pričakovano postala Japonka Nacumi Cunoda, ki je v finalu kategorije do 48 kilogramov premagala Mongolko Basanhu Bavudorj. Trikratna svetovna prvakinja Cunoda je neporažena od leta 2021. Za 31-letnico je to prva medalja na olimpijskih igrah. Slovenka Maruša Štangar je izpadla v prvem krogu. Premagala jo je Srbkinja Milica Nikolić.

Judo, do 60 kg (M)
1Jeldos SmetovKazahstan
2Luka MkheidzeFrancija
3Francisco GarrigosŠpanija
3Rjuju Nagajama

V kolesarstvu sta v vožnji na čas zmagala Belgijec Remco Evenepoel in Avstralka Grace Brown. Več TUKAJ.