Michael Matthews, leta 2010 svetovni prvak v cestni vožnji med mlajšimi člani, je dobil šprint v Almerii, Borut Božič pa se je izkazal z 2. mestom. Foto: EPA

Božič je v ciljnem šprintu deseterice po 185,6 km dolgi preizkušnji zaostal le za Michaelom Matthewsom, ki je Rabobanku prinesel prvo zmago sezone. 31-letni idrijski kolesar je dobil potrditev, da lahko v novi sezoni računa na pomoč svojih moštvenih kolegov, saj je Astana v zadnjih kilometrih naredila vse, da osami konkurenco in Božiča pripelje v ugoden položaj za šprint.

Jani Brajkovič je na cilj prišel na 38. mestu. Na klancih je testiral svojo pripravljenost in pravi, da je pred dirko Pariz-Nica v dobri formi.

Dva kolesarja Adrie Mobila med deset
Na prvo pomladansko klasiko, ki se bo začela v nedeljo, se uspešno pripravlja tudi najboljši slovenski kolesar lanskega leta Grega Bole. Tekmoval je na VN Lugana (94. mesto) in pomagal kapetanu Lampreja Damianu Cunegu do 2. mesta. Zmagal je Italijan Eros Capecchi. Slovensko zastopstvo je bilo v Švici številčno, saj so tekmovali tako kolesarji Adrie Mobila kot tudi Radenske. Izkazala sta se zlasti Matej Gnezda, ki je bil četrti, in Matej Mugerli (9.).