Košarkarji Krke so po Pokalu Eurochallenge osvojili še drugo letošnjo lovoriko. Foto: MMC RTV SLO/Jan Pirnat
Navijači Krke
Navijači Krke so v četrtek veselili v Stožicah, dva dni pozneje pa še v dvorani Leona Štuklja. Foto: MMC RTV SLO/Jan Pirnat
Zoran Dragić in Roman Volčič
MVP finala Zoran Dragić prejema priznanje iz rok predsednika KZS-ja Romana Volčiča. Foto: MMC RTV SLO/Jan Pirnat
Kenny Gregory
Kenny Gregory je bil z 12 točkami najboljši strelec Olimpije. Foto: MMC RTV SLO/Jan Pirnat
Krka ubranila naslov
Slavje Krke ob naslovu prvaka

Če so lani Dolenjci do pokala prišli v Tivoliju, so se tokrat veselili pred domačimi gledalci. Prvi polčas je sicer dobila Olimpija s 25:28. Gostje so se prebudili v drugi četrtini, saj je bilo v prvih 10 minutah 17:7 za Krko. V 26. minuti so zmaji vodili z 29:37, toda po delnem izidu 10:0 je na zadnji odmor z minimalno prednostjo odšla Krka. V zadnji četrtini je največ vodila s 54:43 in brez večjih pretresov zadržala prednost do konca. Skok ji je pripadel z 39:25.
Najboljši strelec tekme je bil Jure Balažič s 14 točkami, za Olimpijo jih je Kenny Gregory prispeval 12. Za najkoristnejšega igralca finala so izbrali Zorana Dragića.

Izjave po tekmi si lahko preberete TUKAJ.

Ekipa iz Novega mesta je državni prvak že bila v letih 2000, 2003 in 2010. Trener Krke Aleksandar Džikić se veseli tretjega pokala za najboljšega v Sloveniji, z Olimpijo je bil prvak leta 2008. Zmaji ostajajo pri 15 naslovih, edinega preostalega pa je leta 2007 osvojil Helios.

1. četrtina: Krka dobila skok kar s 13:3
Novomeščani so srečanje odprli s trojko Jureta Balažiča. Olimpija je prvi točki dosegla po štirih minutah. Pri izidu 8:2 je z blokado Aloysiusu Anagonyu domače navijače na noge dvignil Edo Murić. Balažič je do izida 10:2 zbral šest točk. Krka je tudi nadaljevala odlično in na prvi odmor odšla z 10 točkami prednosti (17:7). Zmaji so imeli obupen met iz igre (2/14) in so zgrešili tudi vse tri poskuse za tri točke. Skok: 13:3!
2. četrtina: Gregory in Ilievski režiserja preobrata
Drugo četrtino so košarkarji začeli raztreseno, a ker je po dobrih treh minutah Zoran Dragić po lepem prodoru pod koš zadel za vodstvo z 19:10, vseeno ni kazalo, da bi lahko do konca prvega polčasa Olimpija naredila velik preobrat. Začelo se je s šestimi zaporednimi točkami Kennyja Gregoryja (20:16).
Goran Ikonić je s trojko resda še povišal na 23:16, a mu je izza črte takoj odgovoril Vlado Ilievski, Goran Jagodnik pa je dve minuti pred koncem druge četrtine izenačil na 23:23. Ilievski je z drugo trojko poskrbel za vodstvo Olimpije s 23:28, končni izid uvodnih 20 minut pa je postavil Balažič. Met za dve: Krka 7/17; Olimpija: 8/19. Skok: 20:16.
3. četrtina: delni izid 10:0 prinesel vodstvo Krki
Takoj na začetku tretje četrtine je Jagodnik s trojko povišal na 25:31, Ilievski pa v 26. minuti na 29:37. Olimpija nato v zadnjih štirih minutah in pol tega dela igre ni več zadela, Krka pa ga je končala z delnim izidom 10:0, s čimer ji je uspel preobrat. Svoje prvi štiri točke na tekmi je v tem obdobju dosegel Smiljan Pavić (39:37).
4. četrtina: minuto in pol pred koncem 60:52
V zadnji četrtini so Novomeščani ves čas vodili, slabe štiri minute pred koncem je Balažič s štirimi zaporednimi točkami povedel Krko v vodstvo z 51:43. Olimpija je še naprej grešila v napadu, na drugi strani pa je Djordjević s trojko povišal že na 54:43 in svoje moštvo popeljal na prag zmage. Dragić in Balažič sta tudi dobro skakala, in ko je dve minuti in pol pred iztekom tekme zaradi petih osebnih napak iz igre moral Jagodnik, je kazalo, da se bo veselila Dolenjska.
Olimpija je resda znižala na 57:52, vendar je Chris Booker s trojko hitro vrnil razliko na +8. Zadnje upanje je zmajem vlila trojka Davisa Bertansa 20 sekund pred koncem (60:57), ki pa je prišla prepozno. Djordjević je bil namreč zbran pri prostih metih, končni izid pa je z zabijanjem postavil Booker.