Košarkarji Uniona Olimpije so takole proslavljali zasluženo osvojeni naslov. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Deon Thompson
Naziv najkoristnejšega igralca zaključnega tunirja v Brežicah je pripadel Deonu Thompsonu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zoran Dragić
Zoran Dragić je tokrat naravnal svojo 'ročico' in zadel tri trojke, v prvem polčasu je bil celo 100-odstoten, na koncu je metal 3/5. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Unionu Olimpiji spet pokalna lovorika

Zmaji so namreč v drugi četrtini vodili že s 15 točkami razlike, nato pa v drugem delu dopustili Novomeščanom, da se popolnoma vrnejo v igro. Na koncu je bil odločilen ljubljanski niz 10:0 v zaključku tekme, s katerim so se sladko maščevali slovenskim porazom za poraz v Ligi ABA izpred tedna dni (79:81).

Dragić držal Krkaše v igri
Ljubljančani so odlično odprli srečanje in po dveh zaporednih trojkah Jana Močnika in Sasuja Salina povedli z 28:16 v 13. minuti, po zadetem prostem metu Gorana Jeretina pa je bilo v 16. minuti že 15 točk razlike (34:19). Novomeščane je v igri v prvem polčasu držal zlasti razpoloženi Zoran Dragić, ki je bil tokrat nenavadno razpoložen tudi pri metu za tri točke. V prvem polčasu je metal celo 100-odstotno (3/3).

Krka je s povratkom začela po odmoru
S svojim delnim nizom 8:0 je lastnoročno poskrbel za znižanje zaostanka na sedem točk (34:27), ob polčasu je bilo 37:31. Krka je v drugem delu zaigrala kot prerojena in po prostih metih Afika Nissima v 24. minuti prišla do drugega vodstva na tekmi (39:40). Nato si nobena od ekip ni priigrala otipljive prednosti, Novomeščani so lepo priložnost za to zapravili v 35. minuti, ko so po dvojni tehnični napaki Gorana Jeretina in Vladimirja Dašića zapravili kar štiri proste mete, skupno pa 13 (13/26)!

Salin in Blažič zabila zadnji žebelj
Zaradi sodniških odločitev besni Jeretin je nato stvari vzel v svoje roke in z dvema trojkama zapored poskrbel za nov preobrat in vodstvo Olimpije z 58:54 v 37. minuti. Nato sta po dva koša zabila še Salin in Jaka Blažič iz protinapada za zanesljivih 62:54.

Thompson ni pozabil na soigralce
Sašo Filipovski
, trener Uniona Olimpije: "Stopili smo skupaj in odigrali borbeno ter ugotovili, da imamo številne igralce, ki so za ekipo pripravljeni pustiti srce na igrišču. Igralci bodo sedaj proslavili težko prigaran pokal, nato pa začnemo s treningi in pripravami na naslednjo tekmo."

Aleksander Sekulič, trener Krke: "Na takšnih tekmah, ki ti prinesejo določeno lovoriko, sta najbolj pomembni dve stvari - da si motiviran in zbran. Moji ekipi je v zadnji četrtini manjkala zbranost, saj smo imeli štiri minute pred koncem možnost, da odločimo tekmo s štirimi prostimi meti in žogo s strani, vendar tega nismo izkoristili. Namesto da bi vodili vsaj z devetimi točkami razlike, je Jeretin zadel dve trojki z velike razdalje. Če potegnem črto pod tekmo lahko rečem, da nismo igrali slabo. Tudi če bi naša ekipa osvojila lovoriko, bi bila zaslužena. Za podporo skozi celotno tekmo bi se rad zahvalil tudi našim zvestim navijačem."

Deon Thompson, košarkar Uniona Olimpije: "Zmage smo izredno veseli zaradi tega, ker je tekma odločala o lovoriki in tudi zato, ker nas je pred kratkim Krka po podaljšku premagala v Stožicah v Ligi Aba. Že pred pričetkom turnirja smo si želeli, da bi se spet pomerili z njimi in jim vrnili za tisti poraz. Uspelo nam je, kar me izredno veseli. Zasluge za moj naslov gredo mojim soigralcem, saj so oni tisti, ki mi podajajo žoge, ko sem v dobrem položaju. Olajšajo mi čas na parketu, zato gre največji del zaslug prav njim."