Cedevita Olimpija (na fotografiji Rok Radović) je že po dveh minutah zaostajala s 7:0, v nadaljevanju pa neuspešno poskušala pripraviti preobrat.  Foto: ABA League j.t.d./Dragana Stjepanović
Cedevita Olimpija (na fotografiji Rok Radović) je že po dveh minutah zaostajala s 7:0, v nadaljevanju pa neuspešno poskušala pripraviti preobrat. Foto: ABA League j.t.d./Dragana Stjepanović

Po dveh zaporednih zmagah (Split, Lietkabelis) se je zdelo, da je Olimpija ujela pravi ritem, a se je hitro videlo, da ni tako. V prvem polčasu je škripalo predvsem v obrambi (Igokea ji je do odmora nasula 50 točk), posledica je bil zaostanek 16 točk (50:34), z osmimi zaporednimi točkami pa so slovenski prvaki vendarle prišli le na šest točk zaostanka ob polčasu, ki sta ga zaznamovala Boriša Simanić (16 točk, od tega trojke 4/6) pri Igokei in Devin Robinson (17 točk) pri Olimpiji.

Robinson v 2. polčasu dosegel dve točki
Robinson je v nadaljevanju dosegel le še dve točki, krilni center Simanić pa je imel lepo pomoč celotne ekipe, razigral se je predvsem ameriški branilec Bryce Jones (skupaj 20 točk), ki je pred dnevi praznoval 30. rojstni dan. Olimpija je bila nerazpoložena, v tretji četrtini je zmogla le 12 točk, Igokea pa je v 29. minuti povedla že s 74:52. Šest minut pred koncem se je Olimpija približala na 10 točk (76:66), naslednjih sedem točk pa so dosegli igralci Igokee in zmagovalec je bil odločen.

V sredo v Solunu z Arisom
Skok je Olimpija dobila s 35:28, bila pa je slabša pri podajah in pri metu za tri točke. Igokea je zadela 11 trojk (11/24), Olimpija šest (6/18). Cedevita Olimpija bo prihodnji teden v sredo v evropskem pokalu gostovala pri Arisu, v nedeljo pa bo v Stožicah gostila Budućnost.