Juan Carlos Navarro je otrok Barcelone. Za člansko ekipo je debitiral že pri 17 letih, letos za Katalonce igra že 13. sezono in je nesporno prvi zvezdnik. Foto: Sandi Fišer
Juan Carlos Navarro
Njegova vitrina je polna klubskih (tudi dvakrat prvak Evrolige) in reprezentančnih lovorik (svetovni in evropski naslov, olimpijsko srebro), pa tudi individualnih. Leta 2009 je bil MVP Evrolige, lansko sezono pa MVP zaključnega turnirja v Parizu. Foto: Reuters
Zmaji prekratki le za koš

Še nihče v letošnji evroligaški sezoni U. Olimpije ni tako skrbel za vzdihe obupa (in občudovanja) glasnih stoženskih navijačev kot Barcelonin superzvezdnik Juan Carlos Navarro.
Končni izkupiček 27 Navarrovih točk je dovolj zgovoren. Met za tri ... koš, nov met za tri ... koš, prodor in zaključek z eno roko ... koš, prodor in skok-met ... koš. Tako nekako je bila s tribun videti simultanka 30-letnega španskega reprezentanta v drugem krogu Top 16 (67:68). Za Saša Ožbolta, ki je zanj v obrambi skrbel večji del tekme, je moralo biti v 36 minutah, ki jih je preživel na parketu, vse skupaj še precej bolj boleče.
Toda to pač je "La Bomba" Navarro. Ko se je v drugi četrtini z dvema zaporednima trojkama dokončno razigral, poti nazaj ni bilo več ... Po prihodu iz gostujoče slačilnice ni skrival zadovoljstva nad "zelo pomembno zmago".

Najprej čestitke za vašo novo izjemno predstavo. Za vami je zelo težak obračun, kaj je bilo odločilno?
Mislim, da smo tekmo zelo dobro začeli, nato pa padli po odmoru in jim dovolili, da se vrnejo v igro. V tretji četrtini smo prejeli kar 28 točk, vendar šteje zelo pomembna zmaga. Tukaj ni slavil še nihče. Gremo naprej!

V drugem polčasu ste imeli v obrambi precej več težav. Kaj se je dogajalo?
Mislim, da smo nekoliko izgubili koncentracijo. Oni so to ob izjemni podpori občinstva znali izkoristiti. Prejeti 28 točk v eni četrtini v Top 16 je preveč!

Vsi govorijo o peklu tukaj v Stožicah, toda zdi se, da vas glede na doseženih 27 točk ni pretirano oviral. Ali pač?
Če igraš za Barcelono, moraš vsakič igrati na zmago. In se pripraviti na tako ozračje, kot je bilo nocoj tukaj. Olimpija ima ob taki podpori občinstva možnosti, da se uvrsti v končnico.

Barcelona zagotovo še ni na šampionski ravni iz prejšnje sezone, saj imate nekaj poškodovanih igralcev in posledično tudi novincev, kot je Alan Anderson. Vaše mnenje?
Mislim, da imamo v letošnji sezoni precej težav, na katere nismo bili pripravljeni, vendar smo se z njimi zelo dobro spopadli. Ključno je, da tudi Andersona, ki je po mojem mnenju ena najboljših "trojk" v Evropi, čim bolje vključimo v moštvo. V ključnih trenutkih bomo morali delovati kot ekipa!

O uvrstitvi Barcelone v četrtfinale ste najbrž prepričani, kdo bo po vašem mnenju drugi potnik iz te skupine?
Zagotovo gre za zelo zapleteno skupino. Maccabi je tokrat zelo visoko premagal Lottomatico. Pričakujemo, da bomo eden izmed potnikov v naslednji del mi, kot sem že rekel prej, Olimpija mora izkoristiti tukajšnje ozračje in premagati Maccabi.

V Ligi NBA ste kljub nespornemu talentu preživeli le eno sezono. Kako zdaj gledate nanjo?
To je nekaj, kar je že za mano. Hotel sem poskusiti, vendar ni bilo tako, kot sem pričakoval. Obenem smo imeli takrat še zapleteno sezono s številnimi porazi. Enostavno se precej bolje počutim v Barceloni.

Kako bi primerjali igro v Ligi NBA in Evroligi?
Gre za dva precej drugačna sistema. V mojem primeru, ko z Memphisom nismo imeli velikih možnosti za končnico, so igralci v zadnjih obračunih igralci predvsem za svojo statistiko in ne za ekipo. Tukaj je drugače.

Vas Lakovič in Lorbek nista nič naučila slovenščine?