Sašo Ožbolt je po številnih poškodbah zelo motiviran in odlično pripravljen, kar je dokazal že na uvodu. Drugemu Olimpijinemu zvezdniškemu branilcu Saniju Bečiroviču do vrhunske forme manjka še nekaj tekem ... Foto: MMC RTV SLO
Zmago Sagadin
Zmago Sagadin je v skladu z lastnimi napovedmi svoje moštvo odlično pripravil na uvodni derbi jadranske lige. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Helios sezono začel zmagovito

Še v 35. minuti je bilo v zadrski dvorani Krešimirja Čosića 61:53, a so gostitelji s serijo 8:0 razblinili dvome o zmagovalcu, razliko pa v zaključku tekme z nekaj atraktivnimi potezami tudi na zadovoljstvo nekdanjega tivolskega stratega Zmaga Sagadina zaokrožili na 20 točk.

Olimpija ni kaznovala padca Zadra
Zadrčanom se je po odmoru v napadu ustavilo (v celotnem drugem delu so dosegli manj točk kot v prvi četrtini), kar pa Olimpija ni znala izkoristiti. V 24. minuti je po dveh trojkah nepokritega Marka Carja zaostajala že za 18 (55:37). V zadnjo četrtino so zmaji vstopili z nizom 8:2 in po dveh trojkah kapetana Saša Ožbolta zaostajali le za osem točk. Gostitelji so nato zaprli poti do svojega koša, tekmecem do konca dovolili le še šest točk, v napadu pa je stvari v svoje roke vzel prvi igralec tekme Rok Stipčević (17 točk, 8 podaj, 4 skoki) in z lepim prodorom ter dvema podajama odločil zmagovalca.

Porozni obrambi obeh moštev, gostujoča vendarle bolj
Prvi polčas, ki so ga s 47:35 dobili gostitelji, sta zaznamovali zlasti porozni obrambi obeh moštev. Poroznejša je bila ljubljanska, ki je v prvem polčasu dobila skorajda 50 točk. Novinec Micah Downs ji jih je natresel 15, po odmoru niti ene več. Zadrčani so ob poletni igri največ vodili za 14 točk, prvič v 15. minuti po košu Downsa za 40:26. Imeli so predvsem izreden met za tri točke: 6/12 (50%), na koncu še vedno solidnih 9/23.

Zmaji se pač spoznavajo in uigravajo ... Toda kako dolgo?
Gostje so stran vrgli kar devet prostih metov (11/20), ob tem pa še prepričljivo izgubili skok (37:23) in zbrali deset podaj manj (15:5). Pač, Jure Zdovc in prenovljena ekipa se med seboj šele dobro spoznavajo in uigravajo, odprtje Evrolige s težkim gostovanjem pri Maccabiju pa je na sporedu že v četrtek. Zdovčeva tokratna prva peterka: Ilievski, Bavčić, Vidmar, Ožbolt, Walsh.

Ključna za zmago zadnja četrtina
Domžalski košarkarji so tehtnico v dvoboju proti novincem v ligi na svojo stran nagnili v zadnji četrtini. Po prvi so izgubljali že za 12 točk. Cedevita je začela veliko bolje kot oslabljene Domžale (manjkali so Željko Zagorac, Žiga Zagorc in Domen Žerak) in v prvem polčasu zadeli devet trojk iz 12 poskusov.

Potem, ko sta se pri Heliosu razigrala prvi strelec Alvin Snow (12 točk) in novinec v Domžalah Dejan Delić (24 točk), je prednost Zagrebčanov začela hitro kopneti. Helios je v vodstvo prišel v 33. minuti (55:54). Zmago je zagotovil Delić s trojko (69:65), s črte prostih metov pa so jo potrdili Snow, Laškevič in Močnik.