Domžale in Balzan so se pomerili že pred štirimi leti v prvem predkrogu Evropske lige. Domžalčani so tedaj dvakrat zmagali, najprej v gosteh s 3:4, nato pa še doma z 1:0. To je bil do danes zadnji nastop Balzana v evropskih pokalih. Foto: www.alesfevzer.com

Že v 8. minuti je mrežo gostiteljev načel Aleksa Andrejić, ki je po predložku z desne strani žogo za hrbet Gašperja Tratnika spravil v dveh poskusih. Prvega z glavo mu je vratar Domžal ubranil, drugega strela z nogo, ko je Srb ležal na tleh, pa ni mogel ustaviti.

Na 0:2 je v 44. minuti z 11-metrovke povišal Jake Grech, potem ko je Benjamin Markuš v kazenskem prostoru podrl Tristana Caruano. V 53. minuti je bilo 0:3, po podaji iz kota je na bližnji vratnici z glavo zadel Nigerijec Peter Olawale.

Balzan prihaja iz mesteca s približno 5000 prebivalci. Še nikoli ni bil prvak Malte, dvakrat je zasedel drugo mesto (v sezonah 2016/17 in 2017/18). Foto: www.alesfevzer.com

Štiri minute pozneje je nekaj upanja Domžalčanom obudil Franko Kovačević, ki je z 11-metrovke znižal izid. Prekršek nad Žigo Repasom je storil Kolumbijec Angel Torres.

88. minuta je prinesla izključitev Zenija Husmanija, ki si je privoščil nešportno potezo in porinil enega izmed tekmečevih igralcev. Številčno prednost so gosti izkoristili v 94. minuti in dosegli še en zadetek. Torres je na desni strani preigral Jana Đapa in podal pred vrata, tam pa je iz bližine piko na i postavil rezervist, srbski branilec Nikola Žerjal.

Domžalčani niso na glas govorili o visokih ciljih v Evropi, vendar so bili pred dvobojem na papirju vseeno favoriti proti Maltežanom. Domžale so po Transfermarktu ovrednotene na 4,76 milijona evrov, Balzan pa na 2,76.

Trener Simon Rožman ima letos na voljo nekaj novincev, kot so Mario Krstovski, Belmin Bobarić, Danijel Šturm, Edin Julardžija in Jan Đapo.