Bravo (na fotografiji Milan Tučić) je novo sezono Prve lige začel s porazom (Celje je bilo boljše z 2:1), nato pa na petih tekmah zbral 13 točk za štiri zmage in en remi. Foto: www.alesfevzer.com

Bravo je takoj pritisnil in bil nagrajen v šesti minuti. Po napaki Naftine obrambe je Milan Tučić, ki je tako kot Jakoslav Stanković odigral stoto tekmo v Prvi ligi, najprej nastreljal vratarja Zsomborja Senka, v drugem poskusu pa s petih metrov stresel mrežo.

Nafta je hitro nakazala, da želi izenačiti, toda do polčasa ji to ni uspelo, zadela je le okvir vrat. Strel Milana Klausza z glavo je namreč (po podaji s kota) oplazil prečko.

V drugem polčasu je ritem padel, Bravo pa je v 74. minuti uspel podvojiti prednost. Z desne strani je podal Mark Španring, v kazenskem prostoru je bil spreten 19-letni Lan Hribar.

Nadaljevanje tekme ni postreglo z omembe vrednimi akcijami, Bravo je tako prvič po septembru 2021 v državnem prvenstvu zmagal zapored.

V posesti žoge je imela Nafta rahlo prednost, v strelih je bilo 11:19 (v okvir vrat 6:9).

S štirimi zmagami in remijem imajo varovanci Aleša Arnola točko naskoka pred Koprom, Olimpijo in Muro. Nafta je po četrtem zaporednem porazu (v tem črnem nizu ni dosegla niti enega zadetka) ostala na predzadnjem mestu. Zadnje so Domžale, proti katerim bo Nafta na domačem igrišču igrala v petek.

Tučić in Hribar zagotovila Bravu zmago nad Nafto
Sule več mesecev brez nogometa

Nogometaš Kopra Wisdom Sule si je na tekmi v Domžalah zlomil nogo. 20-letni nigerijski napadalec je že prestal operacijo in bo več mesecev odsoten z nogometnih zelenic.

9650;: Ž. Repas 26.; Lasickas 35.
Florucz (Olimpija) je v 17. minuti zastreljal enajstmetrovko.

CELJE - PRIMORJE 0:3 (0:3)
1000; Bešir 14., Smajlagić 36., Gulić 41. Zavnik (Primorje) je v 77. minuti zapravil enajstmetrovko.