Veliko veselje Južnega Sudana, ki je lani prvič nastopil na svetovnem prvenstvu, zgodovino pa afriška reprezentanca, ki je šele 11 let članica Fibe, piše tudi na olimpijskih igrah. Foto: Reuters

Portoričani, ki na olimpijskih igrah sodelujejo prvič po letu 2004, so bolje začeli dvoboj in si v prvem polčasu priigrali devet točk naskoka. Vendar se je Južni Sudan še pred odhodom v garderobe približal, s serijo 11:0 pa v tretji četrtini prevzel pobudo. V zadnji četrtini si je priigral dvomestno prednost, ko je Clarik Jones zadel trojko tri minute pred koncem, pa je bil ob vodstvu za 13 obračun odločen.

Južni Sudan je prevladoval pod obročema. Skok je dobil s 55:37. 18 odbitih žog je ujel v napadu in iz t. i. drugih priložnosti dal 24 točk. Portoriko le dve. Obe ekipi sta zadeli po 14 prostih metov, Sudanci so jih iz 15 poskusov, Portoričani pa iz 24. Jose Alvarado je bil s 26 točkami prvi strelec tekme, v afriški zasedbi pa se je z 19 izkazal Jones. Novopečeni član beograjskega Partizana je v statistiko vpisal še sedem skokov in šest podaj.