Nikola Karabatić je za nekatere najboljši igralec na svetu. Že v prvem polčasu je dal pet golov. Foto: Reuters
Sergej Rutenka in Nikola Karabatić
Najboljši strelec slovenske reprezentance Sergej Rutenka ni mogel preprečiti poloma. Foto: Reuters
Ivano Balić
Ivano Balić je dosegel tri gole ob zmagi Hrvaške proti Madžarski. Foto: Reuters
Francija za dva razreda boljša

Francoski rokometaši, favoriti svetovnega prvenstva v Nemčiji, so tekmecem privoščili le eno veselje - ko je bilo 2:3. S štirimi zaporednimi zadetki so si priborili prvo otipljivo prednost, nato pa se je razigral še Nikola Karabatić (pet golov do odmora) in ob polčasu je bilo že 18:10. Tudi v drugem delu smo videli enosmerni promet, saj Slovencem ni uspevalo nič.

Kamenica kar vztrajal z obrambo 6-0
Vratar Thierry Omeyer je zaklenil vrata. Na drugi strani je Kasim Kamenica vztrajal z obrambo 6-0, ki očitno ni obrodila sadov. Najvišja prednost trikolorov je znašala 17 golov (30:13, 31:14). Kako neučinkoviti so bili Slovenci v napadu, dokazuje podatek, da so v 51 minutah dosegli vsega 13 golov. Niti Sergej Rutenka, ki je bil redka svetla izjema ob sredinem porazu proti Nemčiji, ni našel poti do mreže.

Čim prej pozabiti katastrofo
V drugem polčasu je Kamenica spočil pomembne igralce. Zdaj je treba pozabiti črn dan in se zbrati za obračun z Islandijo. "Dejstvo je, da so nas Francozi popolnoma razbili. Že od prve minute smo igrali ležerno, Francija je to znala kaznovati in je samo višala prednost. Dejstvo je, da bomo morali naslednji dve tekmi odigrati maksimalno. Potrebujemo zmagi. Treba bo vse pozabiti. Četrtfinale moramo doseči," je povedal Matjaž Brumen, ki je igral v drugem polčasu in dosegel štiri gole.