Zoran Lubej je bil predvsem zaradi odlične obrambne igre izbran za najboljšega igralca tekme. Foto: Reuters
Zoran Jovičič
Zoran Jovičič je zadeval v izjemno pomembnih trenutkih. Njegov četrti zadetek je prinesel vodstvo s 27:23. Foto: Reuters
Sergej Rutenka
Sergej Rutenka v akciji. Foto: Reuters
Sebastian Preiss in Karol Bielecki
Poljaki so presenetili Nemce in napredujejo z dvema točkama. Foto: Reuters

Kljub številnim izključitvam so slovenski rokometaši odbili vsak juriš Tunizije. Nazadnje je pri vodstvu 24:23 sledil delni izid 3:0, ko pa je Dragan Gajič zadel petič v drugem polčasu, je bilo že 30:26. Z novimi tremi goli za 33:26 je bila tekma odločena.

Vratarja spet odlična
Slovenija je imela krizno obdobje med 36. in 38. minuto, ko so Tunizijci z dvema igralcema več znižali na 21:20 in imeli napad za izenačenje, ki pa ga je Beno Lapajne ubranil. V prvem polčasu, ko je obramba 6-0 odlično ustavila Wissema Hmama, je blestel Goraz Škof.

Že v prvem polčasu plus štiri
Afričani, četrti na prejšnjem svetovnem prvenstvu, so sicer po zaslugi zunanjih igralcev povedli s 5:2, a slovenski odgovor je bil učinkovit. Škof je zaklenil vrata, napad pa je dosegel šest golov zapored. Prednost je narasla na 15:11, vendar zaradi nekaj nespretnih potez hitro skopnela.

Na pragu četrtfinala
V drugem polčasu so varovanci Seada Hasanafendiča nervozno lovili priključek, vendar je imel njegov rojak Kasim Kamenica vedno pripravljen učinkovit odgovor. Za najboljšega igralca je bil razglašen Zoran Lubej, med junaki pa je z osmimi goli tudi Jure Natek. S tretjo zmago v treh dneh gre Slovenija v skupino I z dvema točkama in ji četrtfinale ne bi smelo uiti.

Sposobni osvojiti medaljo!
"Mirni smo bili vso tekmo. Odigrali smo fanatično v obrambi. Vse priprave smo mislili na Tunizijo. Ne smemo se še zadovoljiti. Sposodni smo se boriti za medaljo. V ekipi je neverjetno vzdušje! V sredo gremo na zmago proti Nemčiji. Smo v naletu," je tekmo komentiral Miladin Kozlina.

Hladen tuš za Nemce
Največje presenečenje predtekmovanja je pripravila Islandija, ki je kar z 32:24 premagala favorizirane Francoze. Poljska je presenetila gostitelje prvenstva Nemce in jih pred 11.000 gledalci premagala s 27:25, s tem pa osvojila prvo mesto v predtekmovalni skupini C. V skupini F je Hrvaška brez večjih težav opravila z Rusijo z 32:27.