Samo v prestolnici Peking je količina dežja v zadnjem tednu dni podrla 140 let star rekord. Prebivalci Pekinga in sosednje province Hebej so z gumenjaki in tovornjaki zbežali s svojih domov, medtem ko se je Doksuri, ki se je razvil iz supertajfuna, razbesnel po severovzhodu Kitajske.
Umrlo je najmanj deset ljudi, še 18 pa jih pogrešajo, oblasti pa so evakuirale na milijone ljudi. Poplave so poškodovale ceste in mostove ter uničile gradbišča, na stotine avtomobilov je pod vodo, poroča BBC.
Doksuri je Kitajsko dosegel prejšnji konec tedna in se večji del tedna znašal nad severovzhodom v času, ko si je regija komaj opomogla od tajfuna Talim teden dni poprej. Ob vzhodni obali Kitajske pa zdaj že preti tajfun Kanun.
Na udaru tudi Filipini, Tajvan, Okinava
Prizori poplavljenih območij pa prihajajo tudi s Filipinov, kjer so tajfuni Kanun, Doksuri in Talim še poslabšali sezonsko monsunsko deževje.
Filipinci so proti neurjem že odporni, tako da kaj dosti močno deževje njihovega vsakdana ni zmotilo, so pa tajfuni poudarili večne težave s poplavljanjem v prestolnici Manili ter njenih predmestij Bulacan in Pampanga.
Tajfun Kanun je sredi tedna prizadel tudi južni japonski otok Okinavo in zdaj preti še celinski Japonski. Na Okinavi je ena tretjina prebivalcev ostala brez elektrike, za en dan so morali sredi turistične sezone zapreti tudi tamkajšnje letališče.
Zaradi Kanuna so za en dan zaprli šole in urade tudi v Tajvanu, Indija pa je ravno sredi močne monsunske sezone. Samo v prvih dveh tednih julija je v poplavah in plazovih na severu države umrlo približno sto ljudi.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje