Po sestanku s svetovalno skupino je povedal, da razmišlja o novih pravnih sredstvih, s katerimi bi pod vprašaj postavil zmago največjega tekmeca Romana Prodija. Minister za gospodarstvo Giulio Tremonti, sicer član Berlusconijeve stranke Naprej, Italija!, je omenil, da je treba pojasniti še nekaj nepravilnosti. Te naj bi se nanašale na glasovnice, ki so prišle iz čezoceanskih držav.
Berlusconi spodkopava nastajajočo vlado
Vrhovno sodišče je včeraj potrdilo Prodijevo zmago s tesno večino 24 tisoč glasov. To je storilo po pregledu 2.100 glasovnic, ki v prvem štetju niso bile zajete, saj na njih ni bila jasno izražena volja volivcev. Berlusconi, ki o pravilnosti objavljenih izidov dvomi, je pri svojem mnenju vse bolj osamljen. Koalicijski partnerji mu izkazujejo vse manj podpore; ena od desnosredinskih strank pa je poraz tudi že uradno priznala. Po mnenju analitikov se poraza zaveda tudi Berlusconi sam, vendar želi s sejanjem dvoma o legitimnosti novoizvoljene oblasti spodkopavati nastajajočo levosredinsko vlado, ki ji napoveduje kratko obdobje vladanja, zato se že pripravlja na novo volilno kampanjo.
Zmago priznale tudi ZDA
ZDA so priznale volilno zmago Prodija in sporočile, da se veselijo prihodnjega sodelovanja z njim, uradna čestitka Prodiju pa naj bi sledila kmalu. Prejšnji teden ZDA še niso hotele priznati Prodijeve zmage, saj je bil po njihovem mnenju volilni izid še vprašljiv.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje