Slovenija po besedah premiera Boruta Pahorja pričakuje, da bo odločitev o pomoči Japonski sprejeta tudi na ravni Evropske unije.
Vlada je na svoji seji govorila tudi o Slovencih na Japonskem, ki so trenutno na varnem. Za zdaj ni načrtov za umik slovenskega diplomatskega osebja iz Japonske, ga bodo pa verjetno preselili iz Tokia v Osako. Pahor je dejal, da lahko odločitve o evakuaciji vseh tujcev postavijo japonske oblasti v neprijeten položaj.
Premier je ponovil mnenje strokovnjakov, da nesreča na Japonskem nima in ne more imeti neposrednih posledic za Slovenijo, zato pri nas zaščitni ukrepi niso potrebni.
Z MZZ-ja so danes sporočili, da je Japonski pomoč ponudilo tudi slovensko tehnološko inovacijsko podjetje XLAB. Podjetje, ki se ukvarja z razvojem poslovne programske opreme za enostaven dostop in nadzor oddaljenega namizja, sestanke in komunikacijo prek medmrežja na zahtevo, bo kot izraz podpore zastonj ponudilo svoje produkte za obdobje dveh mesecev.
Kosorjeva bo pisala Kanu
Japonski bo pomoč poslala tudi Hrvaška, in sicer v vrednosti 473.000 evrov. Hrvaška premierka Jadranka Kosor je sporočila, da bodo sredstva namenili iz finančnih rezerv in jih nakazali japonski vladi prek Rdečega križa.
Kosorjeva je napovedala, da bo osebno pisala japonskemu premierju Naotu Kanu in mu ponudila zdravljenje japonskih državljanov, izpostavljenih radioaktivnemu sevanju, v zagrebški klinični bolnišnici Rebro.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje