Ko bo njen četrti in zadnji reaktor začel komercialno obratovati, bo jedrska elektrarna proizvedla 40 teravatnih ur električne energije letno. To je skoraj toliko kot letna poraba Nove Zelandije, je izjavo državne družbe ENEC, odgovorne za jedrsko energijo, med tednom povzela francoska tiskovna agencija AFP.
Prvi od štirih reaktorjev je sicer začel delovati leta 2020. Mednarodna agencija za jedrsko energijo je sporočila, da ima jedrska elektrarna Baraka, kar po arabsko pomeni "blagoslov", življenjsko dobo od 60 do 80 let.
Jedrsko elektrarno je zgradilo južnokorejsko podjetje Kepco.
Predsednik Združenih arabskih emiratov Šejk Mohamed bin Zajed Al Nahjan je dokončanje elektrarne označil za pomemben korak na poti doseganja ničelnih emisij toplogrednih plinov.
Zalivska država sicer za pokrivanje večine svojih potreb po električni energiji uporablja plinske postaje, na obrobju Abu Dabija pa ima tudi eno največjih sončnih elektrarn na svetu.
Združeni arabski emirati, ki jih sestavlja sedem emiratov, so med državami, ki načrpajo največ nafte na svetu.
Največja izvoznica nafte na svetu, Savdska Arabija, prav tako namerava zgraditi jedrske reaktorje.
V Iranu deluje jedrska elektrarna ob mestu Bušer, ki jo je zgradilo rusko podjetje.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje