Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Organizacija za zaščito človekovih pravic Amnesty International (AI) je v letnem poročilu ugotovila, da Izrael v Gazi izvaja "genocid v živem prenosu" in nezakonita dejanja s "specifičnim naklepom" izbrisa Palestincev.
Španski premier Pedro Sanchez je izključil možnost, da je presežek elektrike iz obnovljivih virov povzročil obsežen izpad električne energije, ki je v ponedeljek prizadel Iberski polotok, medtem ko je operater REE izključil možnost hekerskega napada.
V streljanju v središču mesta Uppsala blizu švedskega glavnega mesta Stockholm so umrli najmanj trije ljudje, več ljudi je ranjenih, je sporočila švedska policija, ki išče enega osumljenca.
Ameriški predsednik Donald Trump bo sprejel ukrep za omilitev učinka novih carin na avtomobilsko industrijo, ki je opozorila na višje cene in morebiten padec prodaje in proizvodnje.
Na predčasnih volitvah v Kanadi je zmagala liberalna stranka, ki jo od letos vodi 60-letni nekdanji hokejist in bankir Mark Carney. Zmaga liberalcev pomeni dramatičen preobrat, na katerega je po mnenju analitikov vplival predsednik ZDA Donald Trump.
Kremelj je sporočil, da se Ukrajina ni odzvala na številne predloge ruskega predsednika Vladimirja Putina za začetek neposrednih mirovnih pogajanj, prav tako pa ni jasno, ali se bo pridružila tridnevnemu premirju prihodnji mesec.
Število smrtnih žrtev eksplozije in požara v največjem iranskem pristanišču z zabojniki je naraslo na najmanj 70. Medtem je iranski notranji minister Eskandar Momeni sporočil, da je bila dejavnik pri incidentu malomarnost.
Evropska komisarka za širitev Marta Kos je obiskala Beograd, kjer je pozvala k sprejetju reform na področjih pravosodja, volilne zakonodaje in medijev. Sešla se bo tudi s študenti, ki protestirajo, in tistimi, ki ne.
V mestu Chantham v ameriški zvezni državi Illinois je v ponedeljek voznik z avtomobilom zapeljal v center za obšolske dejavnosti, pri čemer so umrli najmanj štirje ljudje, stari od štiri do 18 let.
Srbski študenti so po 14 dneh prekinili blokado srbske javne radiotelevizije RTS, potem ko je bila izpolnjena njihova zahteva po začetku novega postopka izbora članov sveta organa za regulacijo elektronskih medijev REM.
Predsednik Evropske ljudske stranke (EPP) Manfred Weber je bil na kongresu stranke v Valencii izvoljen za nov mandat. Ob izvolitvi je med drugim poudaril vlogo EPP-ja kot "najmočnejše sile" v Evropski komisiji, svetu in parlamentu.
Shema, ki omogoča pridobitev malteškega in s tem evropskega državljanstva, je v nasprotju s pravom EU-ja, je v zadevi podeljevanja t. i. zlatih potnih listov na Malti razsodilo Sodišče EU-ja.
Evropska komisija je s farmacevtsko družbo Seqirus UK podpisala pogodbo o skupnem javnem naročilu, s katero bo 17 državam omogočila nakup več kot 27 milijonov odmerkov cepiva proti pandemski gripi.
Evropska komisija je ugotovila, da tehnološka velikana Apple in Meta z nekaterimi svojimi poslovnimi praksami kršita akt o digitalnih trgih, zato jima je naložila skupno 700 milijonov evrov kazni.
Papež Jorge Mario Bergoglio je bil v marsičem prvi – prvi ameriški papež, prvi papež z južne poloble, prvi jezuit na Svetem sedežu in prvi papež v dveh tisočletjih, ki si je drznil nadeti ime po svetniku, zavetniku revnih in ubogih, sv. Frančišku Asiškem.
"Veste, katera je zdaj najpogostejša žival v amazonskem pragozdu? Krava. Kjer živi skupnost, s katero smo največ v stiku, se je povprečna temperatura v zadnjih desetletjih dvignila za 10 stopinj," opozarja Rene Suša, ki se bori za ohranitev tega območja.
Donald Trump je carine proti Kitajski povišal v upanju, da bi tekmico prisilil v pogajanja, vendar se je Peking na zaostrovanje trgovinske vojne z ZDA pripravljal že dolgo. Carine je opisal kot "napako za napako" ter napovedal, da bo "vztrajal do konca".
Delovanja nekdanje Jugoslavije v Afriki se spominjamo po megalomanskih projektih, ki so jih jugoslovanska podjetja izvajala v arabskih državah na severu celine, manj znano, a vseeno pestro pa je bilo tudi gospodarsko povezovanje s podsaharsko Afriko.
Velika vojna v Siriji je končana, ne pa tudi majhne vojne, je v pogovoru za MMC dejal ameriški novinar, avtor več knjig o Siriji in poznavalec te države Charles Glass. Po odstranitvi Bašarja Al Asada je država na robu bodisi uspeha bodisi neuspeha, pravi.
Dogajanje v Gazi kaže, da smo priča razkroju na pravilih temelječega mednarodnega reda, je za MMC opozoril palestinski veleposlanik Salah Abdel Šafi. Slovenijo poziva, naj v EU-ju prevzame vodilno vlogo v razpravi o sankcijah proti Izraelu.
Z aretacijo Ekrema Imamogluja skuša turški predsednik Recep Erdogan dokončno razbiti politično opozicijo, pravi politolog Faris Kočan s fakultete za družbene vede, k temu pa so dolgoletnega voditelja spodbudili predvsem zunanjepolitični uspehi.
Neveljaven email naslov