Odmevi vsak delavnik ob 22.00 ponudijo sveže večerne novice ter analize najpomembnejših dogodkov dneva. Ozadja dogodkov in pojavov, prikrite podrobnosti in nove plati vznemirljivih zgodb predstavljajo novinarji in izbrani gosti, ki jih izprašajo voditelji oddaje ali pa se soočijo med seboj. V studiu damo besedo obema, oziroma toliko stranem, da si naši gledalci lahko ustvarijo čim bolj celostno podobo aktualnih dogajanj. Poleg tega pa še kratek pregled dnevnih svetovnih in domačih novic, ki ste jih morda zamudili ali preslišali čez dan.
Pregled športnih dogodkov bodo sodelavci športnega programa strnili v zadnji dnevnoinformativni oddaji, seznanili bodo z najnovejšimi dnevnimi rezultati ter izjavami, ne bodo pa pozabili tudi na prispevke aktualnih dogodkov z izjavami tekmovalcev.
Med rolkanjem zajec Rudi že stotič polomi kip gospoda župana. Zdaj je pa dovolj! Župan mu rolko zapleni … za vedno! Jani se Rudiju postavi v bran. Odloči se, da bo dokazal, da se mu godi krivica.
Brut in Boksar kar naprej lajata in motita mir v mestu. Tudi Ladka in Mači sta precej razburjena, ker ju psa podita naokrog. Ko nenadoma izgine kapitanov muc, psa ovirata policijsko preiskavo. A ravno ob pravem času se naučita lepih manir, ter rešita Mačija in Ladko pred mačjim tatom.
Nekega mrzlega večera kralj Sigurd zabava vaške otroke z zgodbami o jelenjih bojih. Nekaj dni zatem se kralj, Gudrun in Olaf odpravijo v naravo in v snegu najdejo del rogovja. Je to vikinški zaklad?
Gospa Maniaci ima hudo težavo – pokvaril se ji je električni zvonec. V sladolednici pa se godi še nekaj hujšega. Na parkirišču pred njo ne more nihče zakleniti avtomobila z daljinskim ključem. Kyle takoj posumi, da so mesto napadli vesoljci, Ezra pa ima bolj prizemljeno razlago. Nekaj moti frekvenco avtomobilskih ključev. Nezmotljivi se razgledajo in hitro seštejejo, koliko je ena in ena. Je morda nedolžen zvonec kriv, da v sladolednici ni gostov?
Jordan je Wonderlandu naročil, naj poveča število sledilcev. Zato se fantje preizkusijo v igranju na ulici. Žal pa ne naberejo veliko prispevkov. Obupani so, saj nimajo koncertov, in tudi pogodbe ne. Ko Nate ostane sam na ulici, pride mimo neki založnik in mu da posetnico. Nate je presrečen.
Mogoče bodo zdaj vendarle dobili pogodbo!
Pieter hoče, da se Soufianu maščujejo. Kenza pri tem noče sodelovati, ne more pa si pomagati, da ne bi tuhtala, kaj pomenijo Soufianovi listki in fotografije. Iz listkov ne razberejo ničesar in Pieter se domisli novega načrta. Ponovno se bo spoprijateljil s Soufianom.
Zabavne petkove večere vodita priljubljena televizijska voditelja Melani Mekicar in Blaž Švab.
V petek zvečer je glasbeno-razvedrilna oddaja, ki prinaša dobro uro zabave z živo glasbo, značilnim humorjem in odličnim studijskim vzdušjem, ki ga spodbuja 130-članska publika. Ansambel vrhunskih glasbenikov, Diamantov v sodelovanju z gostujočimi pevskimi zvezdniki in mladimi upi, na avdiciji izbranimi Novi talenti, poskrbi za čisto sveže izvedbe tako legendarnih hitov kot tudi novih pesmi vseh različnih žanrov slovenske glasbe, od popularne do narodno-zabavne.
Oddaja vstopa v novo sezono z novo rubriko. Novi talenti so mladi glasovi iz različnih koncev Slovenije, stari med šest in šestnajst let, ki so se uspeli uvrstiti in tudi uspešno prestali avdicijo.
V petek zvečer smo v družbi izjemnih glasbenikov. Tokrat nas obišče vrhunska vokalistka Maja Keuc ter kantavror, pisatelj, rocker in večni ljubimec Zoran Predin.
Na odru nas presenetijo še MI2, ob Maji Keuc Uroš Perić, ob Zoranu Predinu Šukar, ansambel Stil, Urban Vidmar in Blaž Gec, Kaja Humski, Dolores Sitar in Natalija Cerar ter Rok Trkaj. Z veseljem najavljamo iskriv nastop Novega talenta, 7 letnega Lea Ogrizka iz Apač.
Marsikatero cvetlico lahko pripravimo tudi kot vabljiv dodatek jedem, ali pa cvetove ponudimo kot samostojno jed. Med taka presenečenja uvrščamo mačehe, vijolice, tulipane, maslenice, luke, make idr. Neverjetno, koliko domišljije se skriva v receptih, po katerih smo pripravljali jedi s temi cvetovi. Poleg tega smo poskrbeli, da so jedi ponujene v lepem in slogovno enotnem okolju.
Scenarist in urednik: Stane Sušnik
Režiserka: Hanka Kastelicová
Mnoge cvetlice sijejo v rumeni barvi. Med najbolj izrazitimi so gotovo sončnice. Pri tem pa mnogi ne vedo, da je iz njihovih cvetov mogoče pripraviti okusne jedi. Kaj pa lahko naredimo iz ostalih rumenih cvetov: lučniki, kapucinke, ognjič, buče itd.?
Tudi za te in druge manj znane cvetlice bo oddaja z Jeleno de Belder-Kovačič ponudila mnoge zanimive zamisli.
Scenarist in urednik: Stane Sušnik
Režiserka: Hanka Kastelicová
V Prvem dnevniku ob 13.00 se lahko vsak dan v letu hitro in učinkovito seznanite z vsemi najpomembnejšimi novicami iz domovine in sveta. V tej krajšI informativni oddaji dajemo prednost hitrosti, ažurnosti in jedrnatosti.
V prvih dnevnih športnih poročilih vas bomo seznanili z najpomembnejšimi rezultati tekmovanj, ki so se odvijali prejšnji večer ter napovedali dogodke v tekočem dnevu.
Duh japonske kulture je bil spočet v Kjotu, stari prestolnici, se skozi stoletja kalil in brusil ter ohranil vse do danes. Svetovno prepoznavna japonska kakovost izvira prav iz tega mesta. Dokumentarna serija predstavlja tradicije tega središča, stare obrti in mojstre, pa tudi nova znanja, vse od tkanja do kulinarike.
23. del:
Spoznavali bomo zgodovino okraševanja kimonov in mojstre rokodelce, ki ohranjajo izročilo vezilstva in barvanja tekstila v tehniki juzen. V delavnici, v kateri hranijo in uporabljajo predloge za poslikavo tkanin izpod čopičev starih slikarjev, pa danes iz živopisnih tkanin šivajo tudi oblačila zahodnjaških krojev.
Duh japonske kulture je bil spočet v Kjotu, stari prestolnici, se skozi stoletja kalil in brusil ter ohranil vse do danes. Svetovno prepoznavna japonska kakovost izvira prav iz tega mesta. Dokumentarna serija predstavlja tradicije tega središča, stare obrti in mojstre, pa tudi nova znanja, vse od tkanja do kulinarike.
24. del:
Spoznavali bomo, kako pomembno vlogo ima kjotska podtalnica pri ohranjanju kulturnega izročila. V slaščičarstvu dobra voda ravno prav poudari okus preprostih sestavin, pri barvanju tkanin pa je ključna za lepoto in živost barvnih odtenkov. Obiskali bomo še ateljeje, kjer izdelujejo lakirane predmete, in izdelovalca tradicionalnih strunskih glasbil šamisen.
Leta 2050 bo tri četrtine vseh ljudi živelo v mestih. Je še čas, da globalno nezmožnost, da bi družbeni in ekonomski sistem iz samouničevalnega spremenili v trajnostni? Globalizacija in informatizacija družbe ter strukturne spremembe v svetovnem gospodarstvu so spremenile naš način razumevanja in doživljanja mest. Globalizacijski procesi vse bolj neposredno vplivajo in spreminjajo družbeno, gospodarsko in politično življenje na nacionalni ravni. V takšnih pogojih postajajo mesta prizorišča, kjer se globalizacija in individuacija izražata v svojih najbolj skrajnih oblikah in hkrati delujeta na najbolj neposreden in nepredvidljiv način.
Avtorica oddaje Nataša Mihelič
Režiserka Magda Lapajne
A Nagyító alatt című adásban Hodos, Dobronak, Šalovci, Moravske Toplice és Lendva újonnan megválasztott polgármesterével áttekintjük egy-egy község következő négy évre szóló terveit.
V oddaji Pod drobnogledom bomo z novoizvoljenimi župani Hodoša, Dobrovnika, Šalovcev, Moravskih Toplic in Lendave pregledali načrte posameznih občin za naslednja štiri leta.
Prihod avtobusa v savano je vedno zanimiv. Zato, ker z njega zmeraj kaj pade. Tokrat z avtobusa zleti klop. Tako vsaj misli Dimitri. Toda izgubljeni predmet je v resnici nenavadno glasbilo.
V boj za osmino finala se v kvizu tokrat podajo Tia, Aljaž in Jaka iz OŠ Kajetana Koviča Radenci (rumeni) ter Ella, Ivona in Ažbe iz OŠ Toma Brejca Kamnik (vijolične), v Hitrih lončkih pa Žiga, Urban in Oskar iz OŠ Šmarje – Sap in Laura, Nika in Lara iz OŠ Žiri. Vsi bolj slabo spijo, ko razmišljajo o kloriranih ovcah, prepovedanem snegu in stopljenem ledu. V labirintu popusti ventil, da se skozenj prebije tudi piton. In medtem, ko se vijolični bolje učijo na napakah, rumeni raje prebirajo knjige. Kdo že razmišlja o poklicu, pa v 9. oddaji (vijolični).
Kviz Male sive celice preverja znanje in veščine sedmošolcev, osmošolcev in devetošolcev. Dvaintrideset tekmovalnih šol iz osmih različnih regij Slovenije se preizkusi v znanju matematike, logike, poznavanju kulturne dediščine, športa, družbe, astronomije, kemije, biologije, tehnike, gospodinjstva, zgodovine, geografije, človeškega telesa in glasbe. V posebni rubriki Hitri lončki pa svoje spretnosti preizkusijo še druge trojke osnovnošolcev od petega razreda naprej.
Najkrajša športna dnevnoinformativna oddaja je namenjena kratkemu najzanimivejšemu pregledu novic prejšnjega dne in odmevom s tekmovanj doma in v tujini.
Vipavska plemiška rodbina Lanthieri je bistveno zaznamovala zgodovino kraja in okolice, zgradili so dvorca v centru Vipave in Zemono v neposredni bližini, po rodbini pa so poimenovali tudi serijo vin Lanthieri. Ob kulturni dediščini bo predstavljena tudi naravna dediščina izvirov reke Vipave, ki jo je zaradi obrambe pred turškimi vpadi želel z obrambnimi napravami zajeziti Leonardo da Vinci. Vipavsko grajsko dediščino nam bo predstavil kastelolog Igor Sapač, zbirko etnološke dediščine v Kebetovi hiši pa Magda Rodman.
Pozdravljena, surikata! Majhna živalca si. Premikaš se po vseh štirih, ko oprezaš za nevarnostjo, pa se postaviš pokonci na zadnje noge in napeto opazuješ okolico. Si zelo družabna žival, več družin skupaj živi v brlogih pod zemljo.
Pok in Pak se v avstralski divjini pridružita tekmovanju za veliki pokal. Pomagata kengurujema, bratu in sestri, ki sta zakrknjena tekmeca namesto da bi združila svoje moči. Pripeti se jim nesreča, v kateri spoznata, da ne ravnata prav.
Do cmokcev priplava skrivnostni okrogli predmet. Pobliže si ga ogledajo in odkrijejo, da je zelo lahek in lahko lebdi ter da je zelo zabavno, če si ga podajajo.
Maša Trubačev in Petra Trofenik, mladi ljubiteljski kuharici, sta nova obraza druge sezone popoldanske kuharske oddaje Šef doma. Širši javnosti sta poznani kot finalistki priljubljenega kuharskega šova, sodelovali pa sta tudi pri drugih odmevnejših kulinaričnih dogodkih v Sloveniji.
Maša in Petra si bosta med tednom predajali kuharsko štafeto, ob petkih pa bosta v prenovljenem kuharskem studiu združili moči, druga drugo učili novih kuharskih trikov in skupaj opogumljali kuharske navdušence ter tiste, ki radi dobro jedo, da tudi sami postanejo kuharski šefi v svojih domačih kuhinjah.
Pomlad se je že dodobra razbohotila in napovedujejo se lepi in sončni dnevi. Zato so tudi poletne sladice drugačne, bolj sončne, sveže in malo kiselkaste.
Tako kot limonova pita, prava kombinacija kiselkastega in kremnega, da se prileže tudi ob toplejših dnevih. Danes bomo pripravili limonovo pito v dveh različicah. Ena se bo ponašala s puhasto beljakovo kapico, drugo pa bo bogatila plast marcipana. Torej če nam življenje kdaj postreže limone – specimo si limonino pito!
V zabavnem kvizu trije tekmovalci odgovarjajo na enostavna vprašanja. Rešitev je zmeraj črka, ki se izpiše v križanki. Naslednja naloga je rešiti gesla v tej skrivnostni križanki. Tekmovalci lahko v vsakem trenutku zaključijo krog, če prepoznajo vsa gesla naenkrat. V finalu si nato najboljši tekmovalec izbere naključnih 5 črk, ki se izpišejo v čisto novi križanki. Vsaka beseda, ki jo ugane, prinese nagrado. Če mu uspe križanko rešiti v celoti, pa se nagrada poveča in finalist dobi vstopnico v naslednjo oddajo, kjer se pomeri z novima izzivalcema.
Z ogledom DNEVNIKA ob 19.00 si vsak dan v letu zagotovite učinkovit dnevni pregled dogodkov doma in po svetu oz. enourni odmerek informacij, ki so jih čez dan zbrali dopisniki in posebni poročevalci iz svetovnih prestolnic, dopisniki iz vse Slovenije ter novinarji uredništev notranjepolitičnih in gospodarskih, zunanjepolitičnih, športnih in kulturnih oddaj.
Oddaja Slovenska kronika vsak dan predstavi najpomembnejše dogodke in zgodbe iz slovenskih krajev. Poudarek je na človeških zgodbah, okoljskih in socialnih temah, dnevnem utripu podeželja in mest. Še posebej smo pozorni na pozitivne primere, ki jim namenjamo prostor v čisto vsaki oddaji.
Osrednja dnevnoinformativna oddaja je namenjena med drugim tudi najaktualnejšim dogodkom dne, rezultatom, izjavam in ozadjem s posameznih tekmovanj doma in v tujini.
Bili smo na razstavi Mita Gegiča, ki v ljubljanski Galeriji Kresija predstavlja svojo najnovejšo produkcijo slikarskih del, skozi katera lahko spremljamo umetnikov razvoj, postopno eksperimentiranje in spremembe v slikarski praksi. V Fotografskem muzeju Maribor razstavlja Almira Ćatović, članica Fotokluba Maribor. Naslov fotografske serije je Polje in vabi na potovanje skozi različne vidike našega dojemanja sveta. Več pa tudi o 60-letnici Pionirskega doma Ljubljana - Centra za kulturo mladih, ki velja za vodilno institucijo na področju ustvarjalnega preživljanja prostega časa.
Film o resnični avanturi Christiana, specialista za migracije divjih gosi, in njegovega sina, ki je gosi spremljal z motornim zmajem od Francije čez polovico Evrope vse do Norveške.
Nejevoljen najstnik Thomas se prav nič ne veseli poletja. Preživljal ga bo s svojim očetom okoljevarstvenikom v preprosti koči, ki sploh nima wi-fija! Po nekaj dneh prilaganja ga, presenetljivo tudi zanj, pritegne sodelovanje pri očetovem zadnjem projektu; naučiti jato ogroženih divjih gosi, kako iti na novo selitveno pot proti severu. Njihova stara pot je namreč polna onesnaženih predelov in pasti človeške civilizacije. Zagnan dvojec se tako poda na razburljivo pustolovščino. Z motornim zmajem bosta spremljala jato vse do arktičnega kroga.
Originalni naslov: DONNE-MOI DES AILES
Leto produkcije: 2019
Država: Francija, Norveška
Žanr: pustolovski film
Režija: Nicolas Vanier
Scenarij: Lilou Fogli, Christian Moullec, Matthieu Petit in Nicolas Vanier
Igrajo: Jean-Paul Rouve, Mélanie Doutey, Louis Vazquez, Dominique Pinon
Odmevi vsak delavnik ob 22.00 ponudijo sveže večerne novice ter analize najpomembnejših dogodkov dneva. Ozadja dogodkov in pojavov, prikrite podrobnosti in nove plati vznemirljivih zgodb predstavljajo novinarji in izbrani gosti, ki jih izprašajo voditelji oddaje ali pa se soočijo med seboj. V studiu damo besedo obema, oziroma toliko stranem, da si naši gledalci lahko ustvarijo čim bolj celostno podobo aktualnih dogajanj. Poleg tega pa še kratek pregled dnevnih svetovnih in domačih novic, ki ste jih morda zamudili ali preslišali čez dan.
Pregled športnih dogodkov bodo sodelavci športnega programa strnili v zadnji dnevnoinformativni oddaji, seznanili bodo z najnovejšimi dnevnimi rezultati ter izjavami, ne bodo pa pozabili tudi na prispevke aktualnih dogodkov z izjavami tekmovalcev.
Dokumentarna serija "V treh stenah" je trilogija o antologijskih stenah naših gora, pri čemer ima vsaka stena svoj specifičen karakter in zgodbo. V tretjem delu se v Karavankah nad Tržičem spoznamo z drugačnim, bolj športno plezalnim alpinizmom. Petra Klinar Stražar in Luka Stražar sta zakonski par in soplezalca. V steni Begunjščice splezata Šentansko smer, vzpon pa se prepleta z njunim pogledom na alpinizem in specifiko partnerskega odnosa.
Zgodbo dopolnjujejo alpinistka in geografinja Dr. Irena Mrak, alpinist Klemen Premrl in zgodovinar dr. Peter Mikša.
Priporoči:
Zgodbo dopolnjujejo alpinistka in geografinja Dr. Irena Mrak, alpinist Klemen Premrl in zgodovinar dr. Peter Mikša.','https://www.rtvslo.si/tv/spored/tvs1/2023-08-09/11189469')">Deli
V začetku devetdesetih let prejšnjega stoletja se je v nekdanji Jugoslaviji razplamtela vojna. Divjalo je uničenje, ljudje so se bili prisiljeni razseliti, agresorji so vzpostavili celo nezaslišana koncentracijska taborišča in zagrešili množične poboje.
V zadregi, saj nasilju nikakor ni bilo videti konca, je Varnostni svet Združenih narodov leta 1993 po vzoru Nürnberških procesov ustanovil Mednarodno sodišče za vojne zločine na območju nekdanje Jugoslavije s sedežem v Haagu.
Dokumentarna serija v dveh delih razkrije, kako je sodišče sprva delovalo brez nujnih finančnih sredstev in kadrovsko podhranjeno, soditi pa je uspelo le manj pomembnim zločincem. Naposled pa so se morali pred njim zagovarjati tudi snovalci balkanske morije: Slobodan Milošević, Radovan Karadžić in Ratko Mladić.
THE COURT, YUGOSLAVIA'S WAR ON TRIAL / KRIEG VOR GERICHT – DIE JUGOSLAWIEN-PROZESSE / Nemčija, Češka / 2021 / Režija: Lucio Mollica
Vipavska plemiška rodbina Lanthieri je bistveno zaznamovala zgodovino kraja in okolice, zgradili so dvorca v centru Vipave in Zemono v neposredni bližini, po rodbini pa so poimenovali tudi serijo vin Lanthieri. Ob kulturni dediščini bo predstavljena tudi naravna dediščina izvirov reke Vipave, ki jo je zaradi obrambe pred turškimi vpadi želel z obrambnimi napravami zajeziti Leonardo da Vinci. Vipavsko grajsko dediščino nam bo predstavil kastelolog Igor Sapač, zbirko etnološke dediščine v Kebetovi hiši pa Magda Rodman.
Z ogledom DNEVNIKA ob 19.00 si vsak dan v letu zagotovite učinkovit dnevni pregled dogodkov doma in po svetu oz. enourni odmerek informacij, ki so jih čez dan zbrali dopisniki in posebni poročevalci iz svetovnih prestolnic, dopisniki iz vse Slovenije ter novinarji uredništev notranjepolitičnih in gospodarskih, zunanjepolitičnih, športnih in kulturnih oddaj.
Oddaja Slovenska kronika vsak dan predstavi najpomembnejše dogodke in zgodbe iz slovenskih krajev. Poudarek je na človeških zgodbah, okoljskih in socialnih temah, dnevnem utripu podeželja in mest. Še posebej smo pozorni na pozitivne primere, ki jim namenjamo prostor v čisto vsaki oddaji.
Osrednja dnevnoinformativna oddaja je namenjena med drugim tudi najaktualnejšim dogodkom dne, rezultatom, izjavam in ozadjem s posameznih tekmovanj doma in v tujini.
Bili smo na razstavi Mita Gegiča, ki v ljubljanski Galeriji Kresija predstavlja svojo najnovejšo produkcijo slikarskih del, skozi katera lahko spremljamo umetnikov razvoj, postopno eksperimentiranje in spremembe v slikarski praksi. V Fotografskem muzeju Maribor razstavlja Almira Ćatović, članica Fotokluba Maribor. Naslov fotografske serije je Polje in vabi na potovanje skozi različne vidike našega dojemanja sveta. Več pa tudi o 60-letnici Pionirskega doma Ljubljana - Centra za kulturo mladih, ki velja za vodilno institucijo na področju ustvarjalnega preživljanja prostega časa.