Festival, ki je letos doživel svojo peto izvedbo, se je začel bolj kot nora ideja navdušencev nad t. i. oranžnimi vini (bela vina, narejena po postopku za rdeča), maceriranimi vini, razvil pa v enega najuspešnejših vinskih festivalov pri nas, saj ga vsako leto obišče več obiskovalcev, ki se zgrnejo nad Manziolijev trg in v bližnjo palačo.
Med ortodoksnimi "oranžarji", tistimi, ki prisegajo na popolnoma naravno pridelavo, se sicer krešejo mnenja, kdo od tistih, ki se predstavljajo na festivalu, je "pravi" oranžar in kdo ne, zato nekateri izbirajo manjše festivale naravnih vin, a dejstvo je, da festival oranžnih vin ostaja izjemno priljubljen in dobra promocija za slovenska vina.
Od Urbajsa do Movie
Tako se bodo v torek v muzejski četrti predstavili tako tisti bolj ortodoksni, butični vinarji, kot je Aci Urbajs, kot tudi nekateri velikani konvencionalnejših vin, kot sta Marjan Simčič in Movia. Izpostaviti velja še Batića, Guerilo, Rojaca, Štembergerja, Čotarja ... Za sladokusce bo tu Gravner, pa njegova soseda z Oslavja Castellada in Prinčič, bogato zastopana bo tudi gruzijska sekcija. Od tujih vinarjev se bodo predstavili še Italijani, Nemci, Avstrijci, Slovaki, Madžari in Hrvati.
V nasprotju z vinskimi festivali, na katerih so lačni obiskovalci prisiljeni delati podlogo z grisini in kockami kruha, je na Orange Winu vedno poskrbljeno tudi za odlično kulinarično ponudbo. Tako se bodo vinarjem, ki bodo v torek romali proti avstrijski prestolnici, pridružili Gostilna pri Lojzetu (Zemono), Butul, Gostilna Tomi, Ruj, Rizibizi, Kendov dvorec, Gostilna Mahorčič, Fonda in Špacapanova hiša, če navedemo samo nekatere.
Festivalska vrata se odprejo ob 14. uri, zaprejo ob 21. uri, vstopnica pa stane 35 evrov.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje