Raziskovalci z univerze v britanskem Leedsu so namreč ugotovili, da bodo uslužbenke med dolgotrajnim delom pokadile več cigaret, spile več kav in pojedle več nezdrave, hitro pripravljene hrane kot njihovi moški kolegi.
Dobra stran dela pozno v noč pri obeh spolih pa je, da bodo spili manj alkoholnih pijač, kot če bi bili v tem času prosti. Zdravnica Daryl O'Connor je dejala: »Če so ženske dolgo zaprte v pisarni, se pogosto odločajo za hrano, ki vsebuje veliko maščob ali sladkorja. Poleg tega pa tudi bolj zanemarjajo telesno aktivnost kot moški. Pri moških namreč dolg delovni čas in nadure niso izgovor, da bi se odpovedali kakšni fizični aktivnosti ali da bi zato popili več kav in pokadili več cigaret.«
Ista ekipa raziskovalcev je proučevala tudi vpliv stresnih dogodkov v službi na prehranjevalne navade. Ugotovili so, da eden ali več takih dogodkov dnevno, kot so na primer predstavitev določenega projekta ali ideje pred skupino ljudi, sestanek z nadrejenim ali lovljenje časovnega roka, povzroči, da uslužbenci pogosteje posegajo po prigrizkih med glavnimi obroki in zaužijejo manj zdravega sadja in zelenjave.
Najbolj na udaru so tako imenovani čustveni jedci, ki se k hrani zatekajo, ko se zdijo sami sebi ranljivi ali prestrašeni.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje