Znanstveniki so raziskovali 32.000 primerov raka pri otrocih v obdobju od 1969 do 1993. Največja študija te vrste je pokazala, da se rak ne pojavlja enakomerno po Veliki Britaniji. Pri tumorjih živčnega sistema in sarkomih mehkega tkiva niso opazili demografskih teženj, so pa bili zelo opazni pri tumorjih limfatičnega tkiva.
Ko so primerjali levkemijo in kostnega raka s socialnodemografskimi skupinami, so opazili, da je bil najvišji odstotek te bolezni med dvema najbogatejšima razredoma. Raziskovalci niso našli jasne razlage, zakaj je tako. Eden možnih vzrokov bi lahko bil, da reakcija imunskega sistema na infekcije povzroča levkemijo, ki je pogostejša v bogatejših predelih. Premožnejši predeli Velike Britanije so redkeje poseljeni, zato otroci iz teh predelov v prvih letih nimajo toliko stikov z drugimi otroki kot njihovi vrstniki iz revnejših predelov države. Zaradi tega imunski sistem razvije manj tako imenovanih črnih scenarijev.
Druga možna razlaga demografsko neenakomerne razširjenosti bolezni pa so lahko tudi natančnejše diagnoze v bogatejših predelih države. Razlike v pojavnosti bolezni so bile večje, kot so znanstveniki pričakovali, zato bodo potrebne še nadaljnje raziskave.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje