Zdravnik, ki dela v kliničnem centru, bo lahko delal tudi v drugi javni bolnišnici ali pri koncesionarju, sklenil bi lahko delovno razmerje v obliki dopolnilnega dela ali s podjemno pogodbo, opravljanje dela zunaj javne mreže pa ne bi bilo dovoljeno. Tako piše v osnutku novele zakona o zdravstveni dejavnosti. Strateški svet za zdravstvo sicer lahko še spremeni besedilo zakona.
"Najbrž je smiselno, da se meri, koliko neki zdravnik naredi, čeprav gre tukaj seveda za pasti, saj so zdravniške storitve lahko zelo različne. [...] Sicer pa je treba zakon usmeriti v to, da bodo zdravniki v čim boljših pogojih čim bolj motivirani, da bodo delali. In to ne samo zdravniki, ampak vsi zdravstveni delavci, da bomo lahko ljudem zagotovili čim več zdravstvenih storitev," je dejala predsednica zdravniške zbornice Bojana Beović.
"Zdravnike in drugo zdravstveno osebje želimo motivirati, da ostanejo v javnih zdravstvenih zavodih. V pripravo te novele smo šli zato, ker zdravniki delajo drugje, ker zdravniki odhajajo v zasebni sektor, delajo po različnih pogodbah, ki so davčno ugodnejše in zato zmanjkuje zdravstvenega osebja v javnih zavodih," pa je pripravo novele pojasnila ministrica za zdravje Valentina Prevolnik Rupel.
Vlada naj izpelje zdravstveno reformo v smeri ločitve javnega in zasebnega zdravstva, pa še naprej pozivajo v iniciativi Glas ljudstva. Po njihovem mnenju ministrstvo zavlačuje s pripravo zakona, ki privatizira zdravstvo. Več o tem na povezavi desno.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje