Komet se premika po elipsi, vendar v nasprotni smeri od gibanja planetov, poleg repa pa naj bi imel tudi antirep, ki se razprostira v nasprotni smeri. Rep kometa se sicer pogosto razprostira v obliki pahljače, zaradi njegovega položaja pa je z Zemlje videti, kot da komet spremljamo z obeh strani.
Komet je točko, v kateri je bil najbližje Soncu, že prešel, najbližje Zemlji pa bo 24. februarja, ko bo, gledano z Zemlje, tudi najsvetlejši. Astronomi menijo, da komet tokrat prvič potuje po notranjosti našega osončja, zato se lahko zgodi, da bo še svetlejši, kot se predvideva.
Trenutno potuje po ozvezdju "tehtnice", februarja pa bo v "devici", kar naj bi pomenilo, da ga bo najlažje opazovati v zgodnjih jutranjih urah pred vzhodom sonca. Ker se premika v smeri, nasprotni vrtenju Zemlje, bo njegovo premikanje videti zelo hitro, saj naj bi bila sprememba položaja glede na zvezde v ozadju vidna že v polurnem intervalu.
Komet so prvi opazili azijski astronomi. Poimenovan je po tajvanskem observatorju Lu-lin.
C.R.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje