Mladi inženir Peter Korun, ki je za svojo inovacijo prejel številna priznanja, je v praksi pokazal delovanje naprave: "Nahajamo se v križišču z mrtvim kotom. Znak je začel utripati, ko se nam je z leve približal avtomobil."
Detektor se lahko namesti na že obstoječe prometno ogledalo ali kot samostojen prometni znak. Na primer v nepreglednih križiščih, pa tudi v garažnih hišah ali pred železniškimi prehodi. Naprava deluje s pomočjo dveh mikrovalovnih senzorjev, ki zaznavata premikajoče se objekte, naprava pa je varčna, saj deluje na sončne celice, zato je tudi njena namestitev preprosta in hitra, je za TV Dnevnik poročala Ana Gajič.
Naprava se je izkazala za zanesljivo
Peter Korun je povedal, da "se je v trenutnem testiranju naprava izkazala za zelo zanesljivo. V primerjavi z napravo bi se človek zmotil tisočkrat, medtem ko bi se naprava zmotila enkrat."
A kot poudarja izumitelj, je njen namen v prvi vrsti dodatna signalizacija na nevarnost v križiščih, poleg vozil pa naprava zazna tudi ranljivejše udeležence v prometu - pešce, kolesarje, motoriste in ljubitelje drugih prevoznih sredstev.
Prototip že nameščen na ulici
Trenutno je prototip nameščen na eni izmed mariborskih ulic, že avgusta ga bodo poizkusno postavili tudi na Celjskem. Korunova želja pa je, da bi detektor imeli povsod, kjer se je to v preteklosti izkazalo potrebno, če pa se bo zaradi njegovega izuma zgodila le ena nesreča manj, bo njegov namen dosežen.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje