Storitve, kot so pogovarjanje, igre, prenosi programov in nakupovanje, so namreč tudi priložnost za napade na računalnik. Da bi jih preprečili, moramo paziti na to, da ima naš računalnik ves čas aktivno in posodobljeno varnostno rešitev. Zagotoviti je treba, da ima rešitev poleg odkrivanja virusov na podlagi podpisnih datotek tudi proaktivno tehnologijo za odkrivanje neznanih groženj. Pozabiti seveda ne smemo niti na požarni zid.
Posebno previden je treba biti pri pošiljanju in sprejemanju elektronske pošte, saj je to vstopna točka za številne grožnje, vključno s phishingom in zvijačami v spamu. Ignorirati je treba vsako lažno obvestilo bank, v katerem sprašujejo po zaupnih podatkih. Prav tako mora biti tudi antivirusni program nastavljen tako, da pregleduje vhodno in izhodno pošto.
Nemudoma je treba namestiti tudi varnostne popravke, saj kiber zlikovci pogosto uporabljajo varnostne razpoke v priljubljenih programih za izvjajanje napadov.
Pozor pri prenosu programov in datotek
Ne škoduje tudi opozorilo, da se je treba izogibati prenosu programov prek sumljivih spletnih strani. To velja tudi za prenose prek omrežij za izmenjavo datotek. Prav tako naj uporabnik zavrne vsako datoteko, ki je ni zahteval med pogovorom ali v novičarskih skupinah, ker lahko vsebuje škodljivo kodo.
Osebnih podatkov seveda ne kaže razkrivati neznancem. Prav tako naj se spletne nakupe opravlja le prek zanesljivih trgovin, nikoli pa prek spletnih strani brez varnih transakcij in enkripcije posredovanih informacij. Varnost strani lahko vselej preverite s pomočjo varnostnega certifikata, ki ga predstavlja rumena ključavnica v spodnjem desnem kotu brskalnika.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje