Nastala bo t. i. digitalna dividenda, kar je pomembno tudi z vidika nadaljnjega gospodarskega razvoja, saj bo to priložnost za razvoj in novo dodano vrednost za uporabnike. Preostanek frekvenc se bo uporabil za mobilno televizijo in druge inovativne storitve.
Prehod ne bo poceni
Prehod na digitalno radiodifuzijo ne bo poceni, opozarja Vizjak, saj bodo morali ponudniki spremeniti način oddajanja, mnogi potrošniki pa bodo morali nabaviti novo opremo. Ministrstvo zato predvideva nekatere oblike pomoči socialno šibkejšim, morda tudi v obliki sofinanciranja nakupa opreme.
Štirje multipleksi za digitalno televizijo
Slovenija bo pokrita z osmimi multipleksi, vsaj štirje pa bodo uporabljani za digitalno televizijo, kar pomeni, da bodo uporabniki lahko spremljali okoli 30 televizijskih programov v digitalni tehniki, je pojasnil Matjaž Janša z direktorata za elektronske komunikacije. Pojasnil je, da gre pri multipleksu za večje število televizijskih in drugih kanalov, ki se posredujejo prek ene televizijske frekvence.
Operaterji multipleksov bodo izbrani na javnih razpisih, razen operaterja multipleksa za programe javne televizije, ki je že izbran in že postavlja svoje omrežje. Zakon določa, da lahko drugi multipleks pridobi samo eden od konkurentov.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje