Zaslone OLED bi se dalo tudi upogibati, saj je mogoče OLED-mrežo natisniti na film. Foto: EPA
Zaslone OLED bi se dalo tudi upogibati, saj je mogoče OLED-mrežo natisniti na film. Foto: EPA

V družbi so proizvodnjo že začeli, gradijo pa tudi nov proizvodni obrat na Japonskem, v katerem bodo izdelovali predvsem zaslone iz tekočih kristalov, ki so običajni za ravne zaslone. Po napovedih časopisa The Nikkei Daily naj bi poskusno linijo množične proizvodnje 40-palčnih zaslonov začeli v začetku prihodnjega leta.

Sony je svoj 11-palčni OLED-televizor začel prodajati decembra 2007, Samsung pa je svojega 31-palčnega predstavil letos.

Projekt bo podprla japonska vlada
V začetku julija je japonska vlada napovedala, da bo podprla Sony in Matsushit ter druga domača podjetja pri razvoju OLED-zaslonov. Ob tem načrtuje, da bodo 40-palčni OLED-zaslon izdelali nekje do leta 2015.

Tehnologija OLED uporablja materiale, ki svetlobo izžarevajo sami od sebe in za to ne potrebujejo osvetlitve iz ozadja. Zasloni OLED so tanjši, porabijo manj energije kot običajni televizorji, prikaz slike pa je zelo kakovosten. Tehnologija OLED je trenutno precej dražja kot LCD ali plazme. Manjši OLED-zasloni pa postajajo vse pogostejši pri prenosnih telefonih in drugih napravah.