Raziskovalci z univerze v Strathclydu skušajo izdelati plastiko, ki bi spremenila barvo, ko hrana ne bi bila več sveža. Tako bi se izognili velikanskim stroškom, ki jih imajo britanska gospodinjstva z živili, ki končajo v smeteh - na Otoku naj bi letno zavrgli okoli 8,3 milijona ton hrane, katere večino bi lahko brez težav pojedli. Po drugi strani pa se s hrano zastrupi okoli milijon Britancev na leto.
Kazalniki svežosti, ki jih sicer uporablja britanska živilska industrija, so precej dragi, zato upajo, da bo kazalnik kmalu embalaža sama. Ta bo potrošnike opozarjala na neužitnost izdelka, ki mu je bodisi potekel rok uporabe bodisi je z njim kaj narobe zaradi poškodovane embalaže ali prepogostega odmrzovanja. Kazalnik sicer deluje tako, da zazna prisotnost organizmov, ki so v pokvarjenem živilu.
"Trenutno zavržemo preveč hrane, kar je okoljsko in negospodarno," je prepričan vodja projekta Andrew Mills, ki meni, da bo njihov izum v veliko pomoč mesni in ribji industriji.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje