Skupina kenijskih in japonskih znanstvenikov je drobec okostja in 11 zob našla leta 2005 pod ognjeniškim blatom v severni kenijski pokrajini Nakali. Nadaljnje analize pa naj bi pokazale, ali je ta vrsta manjkajoči člen v evolucijski verigi, zadnji skupni prednik, preden so se ljudje "odcepili" od preostalih primatov.
Frederick Manthi iz Narodnega muzeja Kenije je novinarjem povedal, da bo treba najti še več fosilov na različnih delih sveta za potrditev te teorije, a vseeno lahko reče, da se počasi približujejo določitvi še zadnjega člena v evoluciji.
Najdeni zobje so bili pokriti s tanko sklenino, njihova velika površina pa nakazuje, da je prehrana opic vsebovala tudi oreščke, semena in sadje.
Kakšni so bili pripadniki te vrste, ki so jo poimenovali nakalipithecus nakayamai, po zunanjosti, pa bo zelo težko ugotoviti. Raziskovalci so že napovedali, da se bodo naslednje leto vrnili na kraj najdbe in poskušali odkopati še preostale dele telesa, predvsem kosti hrbtenice, ki bi razkrile, kako so se živali gibale.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje