Dan, ko je bila pred 141 leti ustanovljena Mednarodna zveza za telekomunikacije, je letos posvečen zagotavljanju mednarodne varnosti med omrežji. Vsaj en mobilnik ima 87 odstotkov gospodinjstev v Sloveniji, fiksni telefonski priključek pa ima 93,7 odstotka gospodinjstev. Medmrežje je v prvem četrtletju vsaj enkrat uporabljalo 50 odstotkov ljudi, starih od 10 do 74 let.
Sproščen je tudi trg prenosljivosti fiksnih in mobilnih številk. Tomaž Simončič, direktor Agencije za pošto in elektronske komunikacije, je dejal, da se je "s prevzemom funkcije direktorja pred slabim letom projekta lotil iz nič, pod časovnim pritiskom in upravičenim pričakovanjem tako operaterjev kot uporabnikov."
V znamenju Telekoma
Simonič je ocenil tudi razmere na slovenskem telekomunikacijskem trgu. "Tega še vedno zaznamuje velik tržni delež Telekoma, saj so novi ponudniki elektronskih komunikacij v veliki meri še vedno odvisni od njegove infrastrukture." Apek ugotavlja številne pozitivne smernice: "Krepi se tržni delež operaterjev, ki ponujajo storitve klicev prek storitve predizbire operaterja, novi vstopniki na trg pa ponujajo storitve širokopasovnega dostopa do medmrežja, IP-telefonije in IP-televizije prek razvezane krajevne zanke ter operaterskega širokopasovnega dostopa."
Simončič meni, da so cene telefonije prenizke. "Dejstvo je, da so glede na stroške nekatere cene prenizke tako na fiksnem kot na mobilnem trgu. To se bo moralo v prihodnosti spremeniti, drugače veliko operaterjev na dolgi rok ne bo preživelo."
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje