"Luknja", v kateri ni niti galaksij in zvezd niti skrivnostne "temne materije", je v smeri ozvezdja Eridan, odkrilo pa jo je moštvo z univerze Minnesota. Skupina je do odkritja prišla s pomočjo podatkov, ki jih je zbralo 27 radijskih teleskopov v Novi Mehiki.
Praznina je približno 1.000-krat večja od tipične kozmične luknje, kako zelo velika je, pa si težko predstavljajo tudi astronomi. "Če bi potovali s svetlobno hitrostjo, bi potrebovali nekaj let, da bi na naši Rimski cesti prišli do najbližje zvezde; če pa bi šli v to luknjo in prišli ven na njeni drugi strani, bi za to potrebovali milijardo let," je velikost novega odkritja poskušal opisati profesor Lawrence Rudnick.
Odkritje naj bi se ujemalo z dognanji o najstarejši luči v vesolju, slavnem radioaktivnem žarčenju, ki danes sveti na mikrovalovni dolžini ob -270 stopinjah Celzija.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje